750zł do zainwestowania żeby w coś pograć.Pytanie: Grafika czy mocniejszy Procek + Płyta?

Hej

 

Myślałem o nowej karcie graficznej (czytałem dobre opinie o karcie do 450zł: Gigabyte Radeon HD 7790, 1GB DDR5 (128 Bit).

Jednak obiło mi się o uszy, ze można pójść nieco inną drogą i zainwestować w procek i płytę główną pozostając przy swojej karcie, co może dać lepsze rezultaty.

Czy to prawda? A jesli tak co możecie polecić przy założeniu, że chodzi mi o te tytuły:

 

  1. FIFA 14 (Core 2 Duo 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB

Nie lepiej kupić nowy komputer aby móc grać w lepsze gry niż dokładać po pare groszy?

 

Zestaw za 800 zł

Zestaw za 900 zł

lub troche droższy ale za to solidny

Zestaw za 1300 zł 

jeśli nie jesteś w stanie dozbierać kasy w przeciągu 2/3 miechów i masz tylko 750 zł do wykorzystania to proponuję używane części od A do Z

 

zestaw 1:

E8300 - 100zł

płyta lga 775 od 50zł

ram masz - 0zł

dysk masz - 0zł

buda jest - 0zł

zasilacz mowy 130zł

i jest kasa na kartę graficzną hd 7770 lub hd 7790

 

zestaw 2:

sprzedajesz wszystko co masz i dokładasz kasę aby kupić lepszy sprzęt.

Tylko, że nawet w tym za 1300zł jest procek 2 rdzeniowy. Nie powinien na dzień dzisiejszy już mieć te 4 rdzenie? Czy niekoniecznie?

W sumie nie będę często kupował gier. Raczej przywiązuję się do tytułów więc możliwe, że w wymienione tytuły będę szarpał kilka lat :slight_smile:

Grafika nie musi zwalać z nóg ale nie chciałbym żeby coś tam w nich przycinało.

te dzisiejsze procesory 2 rdzeniowe biją core 2 quad (cztero rdzeniowe) więc wiesz…

 

http://www.morele.net/inventory/info/pbUxdz/ płytka , procesor , ram , zasilacz. Budę i dysk oraz nagrywarkę , kartę graficzną zostawiasz i jak ci się uda sprzedaj procek płytę zasilacz , ram. Wtedy dozbieraj do hd 7770 lub r7 260x.