7600 GS i odtwarzanie filmów na Windows XP


(Adam G) #1

Witajcie,

A ja mam problem z Gigabyte Geforce 7600 GS AGP z komputerem DFI LanParty AMD 64. W WinXP nie działa odtwarzanie filmów mpg, DVD itd. Dopiero wyłączenie funkcji Direct Draw pomaga, ale oczywiście filmy odtwarzają się w gorszej jakośći i płynności niż ze wspomaganiem sprzętowym. Kilkakrotne przeinstalowanie systemu nic nie zmieniło.

Gry 3D działają bez problemu.


(McDracullo) #2

sad_dam jakie masz sterowniki? Napięcie dodatkowe podłaczone?


(Adam G) #3

Sterowniki najnowsze nVidii (testowałem też na starszych), directX 9c (z SP2), napięcie podłączone - wszystko działa oprócz filmów. Albo komputer jest niekompatybilny albo wadliwy egzemplarz karty. Może coś jest nie tak ze wspomaganiem M-PEG w karcie - jeśli karta coś takiego posiada. Czy jest w ogóle jakieś wsparcie (serwis) Nvidia lub Gigabyte ? Kupowałem przez allegro.


(boczi) #4

Wydzielone z tematu

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=105050


(boger) #5

zainstaluj te kodeki i powiedz czy dziala:

http://prdownloads.sourceforge.net/ffds ... e?download

powinno dzialac


(Adam G) #6

Gdyby to było takie proste... Po włączeniu direct draw a następnie filmu komputer się strasznie zamula (nie da się nic zrobić), a odtwarzacz (dowolny) próbuje otworzyć film i nie może. Dopiero zabicie procesu playera odblokowuje system. Z kartą Matroxa nie było problemów. Jak znajdę czas zainstaluję kartę na innym komputerze.


(Kamyks1) #7

Zainstaluj K-LITE wyszukaj w google może pomoże.