7600GT silient 128bit 256MB w SLI or HD4850 Palit 256bit 512

Witam. Mam karte 7600GT Gigabyte i płyte główną obsługującą SLI. Zastanawiam się czy wykładać 0,5tys na nową karte czy dokupić na alegro za 140-150 drugą 7600GT gigabyte - ma juz ktoś może z Was 7600GT w tandemie - jak to się podłącza? Potrzebny jest jakiś klucz? Nie zrobi mi sie piekarnik w obudowie jak kupie drugą karte silient? zasilacz tylko CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W… Uciągnie to? Zależy mi żeby komputer był cichy.

W SLi tych kart nie warto łączyć silent to się zrobi piekarnik jak nie masz wentyli, karty i tak będą słabe jak na dzisiejsze gry a z 512mb to pewnie na ddr2, jak masz w miarę dobrego kompa i zasilacz który utrzyma (już nie mówię o tym że markowy) 4850 to kupuj Radeona.

7600gt mają DDR3 - rdzeń na 560 - pamięci na 1400, dostęp 1,4ns. Mam na bocznej ściance obudowy ciche 12cm na niskich obrotach dmuchającą na grafe i max 50st C w stresie. bez wiatraka dochodziło w porywach do 70st C…

Ja mam ten sam zasilacz, 2x GF 6800 GS (256/256) w SLI

2 dyski twarde (bylo 3 ale 1 padł) i 2 cdromy, procek 2 rdzenie, i zasilacz wyciąga, wiec o zasiłkę sie nie bój.

Jeżeli masz karte 128 bit, nie opłaca się raczej takiej drugiej, jak chcesz pograc to nie bierz nic co ma mniej niz 256 bit i 256 mb

co polecacie? dwie karty min 256bit/256MB w SLI czy Radeon4850 od Palita bo widze ze najtańszy…

oczywiście że 1 x Radeon4850, jeśli patrzy się przez pryzmat wydajności to nawet nie ma co się zastanawiać, ani SLI anie CrossFire nigdy nie będą się praktycznie skalować x2 czyli lepsza jest 1 karta dwa razy wydajniejsza niż dwie karty a każda w pojedynkę dwa razy wolniejsza od j1 silniejszej karty. Sprzedawaj 7600GT, póki jeszcze coś warte. 400W markowego zasilacza starczy. Do podłączenia 2 kart w trybie SLI lub CF potrzebny jest specjalny mostek dostarczany przeważnie wraz z płytą.

Polecam Radeona HD4850 na pewno będzie dużo wydajniejszy niż dwa GeForce 6800GS czy 7600GT w SLI

Problem tylko jest w jednej isotnej sprawie jeżeli masz starą wolną kartę to i pewnie masz wolny procesor, który będzie spowalniał kartę graficzną. Jaki to procesor?

Uciągnie. Co do karty to HD4850. :wink:

Procesor - miał 2,2 ale zgodził sie na 2,75

4.jpg

pamięci ddr hyperx 1gb (2x512dual) 2.3.2.6.2 (tak chodzą)

vista 32bit sp1

Do obecnych gier przydało by się 2GB ramu i procek 2 rdzeniowy

myśle właśnie nad 2gb ramu i tą grafiką dlatego chce z nią oszczędnie… 2 rdzeniowe procki na 939 są drogie i nie wiem, czy opłąca się już modernizować ten zestaw…

A ile masz max kasy na całą operacje? Może uda się nowe mobo pod S775 + E2180 czy cuś

Podaj kasę to pomyślimy

wiesz… nie chciałem na to ( grafika i ram) wydawać więcej niż 500 zł dlatego zastanawiałem się nad drugą grafiką taką jaką już mam i połączyć to w SLI. Trochę cienko z funduszami więc na razie nowy zestaw nie wchodzi w gre…

teraz nie wiem co kupować - samą nową grafike - HD4850 czy na allegro drugą grafe taką jak mam i 2gb szybszej pamięci też z allegro

Do tego proca HD 4850? Zapomnij

Intel Pentium Dual Core E2180 2.0 GHz (S775) BOX - 270zł

Gigabyte GA-EG31M-S2 - 210zł

Na razie włożysz tą 7600,sprzedaż stare części, dozbierasz kaski i kupisz dobrą grafę.

Teraz w to co masz nie ma sensu inwestować.

Niech kupi teraz 4850, a kiedyś kupi porządną płytę i proca a nie:

ntel Pentium Dual Core E2180 2.0 GHz (S775) BOX - 270zł

Gigabyte GA-EG31M-S2 - 210zł

też mi sie wydaje ze nie ma sensu kupować teraz procka i płyty głównej…

swoją drogą składałem w zeszłym tyg zestaw który zawierał palita hd4850 i procek e5200 - nie omieszkałem sprawdzić tego zestawu i swojego zestawu z tą grafiką zamiast swojej 7600gt. wrażenie jak dla mnie piorunujące - gram teraz w STCC…

…płynność grafiki nie różniła się na obu zestawach na tych samych ustawieniach detali i rozdzielczości w grze - chodziło tak samo, a jedyną różnicą jaką zauważyłem to dłuższy czas “ładowania się” gry…

nie widze związku dlaczego ten procek, który mam z tymi ustawieniami, które mam miałby sie nie nadawać do hd4850…

Tzn jeśli zamierzasz grać w bardziej wymagające gierki, to ten procesor się zesmarka z wysiłku.

jakoś na razie procek nie smarka, a STCC wyszła we wrześniu tego roku i ma dosyć spore wymagania… przy hd4850 zero zacięć czy przeskoków…

Kupuj radka i daj sobie spokój z nową słabą płytą i procem.