7RC, Vista HP,Business, Enterprise/ultimate

Który z tych systemów byście mi polecili na nowego laptopa (2 rdzenie,4gb ram)?

64bit all.

7RC jest bardzo ciekawy, jednak zdarzają się nidziałające programy, dla tego polecam sevena i na boku Vistę oczywiście ultimate bo najlepsza.

Enterprise nie kupisz nigdzie…

Viste ultimate bo 7to RC dopiero-niby jest ok ala final to nie jest jeszczcze…

Polecił bym potestować 7RC albo poczekać na RTM.Jednakże 7 w wersji RC jest już w takim stadiu że możesz go postawić jako główny system. :smiley:

Dzięki za rady.

Enterprise mam do pobrania (jak i pozostałe które wymieniłem) z MSDN’AA, dlatego moge wybrać co chce, preinstalowany system na tym laptopie będzie Vista Home Premium 64 z sp1.

Ultimate ma najwieksza funkcjonalnosc. Moja rada: Vista Ultimate i obok niej Win7RC - ja tak mam, nie ma problemow z instalacja tych systemow obok siebie.

Win7 i Vistę Ultimate masz na MSDN AA ?? Nie żartuj :smiley: Tam jest tylko XP, Business i Enterprise :stuck_out_tongue:

Najlepszym obecnie systemem spośród nich dostępnym dla Ciebie jest oczywiście Enterprise x64. Instalujesz na to SP2 ENG, potem MUI PL i ślicznie śmiga 8)

7 też jest (przynajmniej u mnie) tyle, że beta (x86, x64) i RC (x86, x64) :slight_smile:

A jest siódemeczka, jest. Zwracam honor w tej kwestii :wink:

Faktycznie przegapilem, i jet 7RC ultimate, a Vista tylko Business 32 i 64, też moje niedopatrzenie :slight_smile:

Mam orginalnie zainstalowaną viste ultimate 32bit a na 2 partyci zainstalowałem windows 7 64bit rc i wszystko chasa asz miło . Tesz mam 2 rdzenie,4gb ram na lapie .

Hmm, i korzystasz z którego systemu głownie?

Bo one chyba bardzo podobne do siebie.

Viste Home Premium 64 preinstalowaną od razu wywale, jak tylko dostane lapka, wrzuce jakis system Microsoftu, zastanawiam się jeszce na windows 2003 server (teraz z niego pisze, tez z lapka :stuck_out_tongue: ) albo windows 2008.

Dwóch różnych systemów z MS nie będę raczej trzymał, chyba, że przez 2008 i Hyper-V.

Z WINDOWSA 7 64BIT RC głównie . A jak tylko wejdzie finalna wersia to vista won a windows 7 64bit ultimate NA STAŁE . Jeśli chodzi o inne wersie np Enterprise po co ???

Hmm, bo myślałem ze Enterprise == Ultimate, ale wlasnie sprawdziłem swoje przekonania na Microsoft.com, i enterprise to business + dodatkowe możliwości podniesienia zabezpieczeń, i możliwość instalacji 4 wirtualnych systemow, no i zgodność z UNIX.

Chyba zainstaluje 7RC, równolegle z Debianem :wink:

W moim przypadku Windows 7 RC mam zainstalowany jako główny system i do tej pory nie znalazłem żadnych błędów i ani jednego programu, który by na tym systemie nie działał.

A ja wczoraj zainstalowałem 7 i już od samego początku problemy - kupa poprzesuwanych buttonów, problemy z konfiguracją domowego LANa, a o zainstalowaniu aplikacji ASUSa (stery chipsetu, sieciówki, sata itd), czy dobrego antywirusa to można zapomnieć.

Ogólnie system prezentuje się i zapowiada całkiem fajnie, ale ze sterami jest tak, że wszystko chodzi o tyle żeby chodzić, moim zdaniem nie nadaje się do codziennej pracy. Dzieci zapewne będą twierdzić inaczej :wink:

Ok, dzięki, padł wybór na Enterprise, zobacze w jakim stopniu zgodny z POSIX :wink:

Programu, nie sterowniku. Zresztą mi wszystkie sterowniki działają, bo przynajmniej NVIDIA wypuszcza sterowniki do swoich chipsetów na WIN7

No na domowym PC gdzie mam nforce4 + sli (jedne z 2 pierwszych kart obslugujacych, troche stare;p 6800) Win7 ładnie wykrył wszystko, ale laptop do ktorego przymierzam się z tymi systemami ma procek AMD i karte Radeon, wiec nie sądze, zeby chipset jaki kolwiek był z nvidia :smiley:

Z góry przepraszam za OT :stuck_out_tongue: ale trochę z nudów grzebałem w msdn i znalazłem taki “egzotyk”

uawmsdn.th.png

Też to macie, czy może admin jaja jakieś robi? :smiley: Albo mnie coś ominęło… w końcu wszystko zawsze było eng/pl.