8.1 - problem z pobraniem paczki językowej

Witam,

po aktualizacji mam problem z ustawieniem polskiej wersji językowej.

Komunikat w ustawieniach języka:

Polish

Windows display language

A language pack isn’t available.

Wersja win: Windows 8.1 Pro Media Center

Nie jesteś jedyny z tym problemem. Mam to samo. Paczki językowe podobno mają pojawić się na dniach.

Jest nawet taki tekst na stronie MS: _ “Uwaga: niektóre pakiety językowe nie są jeszcze dostępne dla systemów Windows 8.1 and Windows RT 8.1. Sprawdzaj często dostępność aktualizacji.” _

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/language-packs#lptabs=win8

Dzięki Roberto1974 za info :wink:

Swoją drogę trochę to dziwne. Wypuszczać półprodukt w dniu premiery …

Wiem że MS ma sporo wersji językowych do zrobienia, ale też nie robi ich przecież jeden człowiek :wink:

Dziwne, ja pobrałem też 18.10 o godz. 19.30 i nie miałem problemu z polską wersją językową, miałem inne problemy i wróciłem do Win 8. Poczekam, aż wszystko dopracują bo już po aktualizacji Update ściągnęło 7 poprawek.

A też masz 8-kę z Media Center?

Nie, nabyłem ją z laptopem. Drugi raz pobierałem 8.1 ze sklepu i pełna aktualizacja trwała niecałe 2 godz. (bez 8 min). Niestety jest niedopracowana. Jest wiele niedoróbek (programy MS wykluczają się wzajemnie), nie można uruchomić Gadżetów (które w 8 miałem). Ciągle testuję i coraz bardziej skłaniam się do zdania, że poczekam na więcej poprawek.

Oto rozwiązanie tego problemu. Wchodzimy do panelu sterowania, wybieramy “Język” następnie ustawienia zaawansowane i w opcji “Zastąp język wyświetlania systemu Windows” wybieramy opcję rekomendowaną przez system. Po zaakceptowaniu, zniknie całkowicie opcja wyboru języka polskiego. Wracamy do zakładki “Język” i w wyborze układu klawiatury (polski) powinna pojawić się informacja że dostępny jest język wyświetlania systemu Windows.

nie trzeba już kombinować - wersje językowe dla W8,1MC - się w końcu pojawiły (v.x64 - KB28396360).

Wchodząc w ustawienia językowe - opcja pobrania paczki widoczna z automatu, jeśli mieliśmy zdefiniowany język PL.

U mnie pojawiła się paczka językowa z aktualizacji KB2839636, która rozwiązała temat. Swoją drogą system po aktualizacji do 8.1 działał niestabilnie, po wczorajszym zainstalowaniu nowych sterowników Nvidia, jak na razie nie zauważyłem problemów.