8 GB Ram oraz nowy procesor

Witam mam zamiar zrobić leciutki upgrade mojego komputera. Chodzi tutaj o kupno dodatkowej pamięci ram (w tej chwili posiadam 2x2 GB RAM), oraz kupno nowego procesora pod socket LGA 775. Mój aktualny zestaw :

Procesor: Intel Core 2 Duo E7500 @ 2.93GHz

Ram: 4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 532MHz

Karta Graficzna :XFX Radeon HD 7770 Double Dissipation Edition 1GB

Płyta Głowna: Acer Veriton M480

Zasilacz: 300 W FSP 300-60EP BRONZE

I tutaj moje pytanie, który z procesorów wybrać : q6600 czy 8500, oraz czy po tej operacji będę mieć nagły wzrost fps w bardziej wymagających grach typu Wiedźmin, Battlefield ? Oraz czy mój zasilacz podoła

Siema,

pora na zmianę platformy, a nie inwestował w sprzęt mający prawie dekadę na karku. Celowałbym minimum w Sandy Bridge np. i5-2320 lub 2400. Licząc zestaw z płytą to jakieś 400-500 zł. Chociaż osobiście raczej ku Kaby Lake bym się skłaniał Pentium G4620 z H110 i DDR4. 

I3 na Sandy i jakaś tania płyta na socket 1155 i 4 GB RAM DDR3.Starych quad nie bardzo się opłaca kupować do gier a na i3 Sandy Bridge jeszcze można pograć.

Inaczej przedstawię Twoją sytuację - grać albo nie grać, oto jest pytanie! 

Dalsze modernizowanie tego zestawu, to marnotrawienie pieniędzy. HD7700 to całkiem niezła karta była (do Wiedźmina 3 już za słaba). DDR3 masz, więc nie musiałbyś przy Sandy Bridge dokupować RAM, niemniej przydałoby się 8GB. Nie będziesz miał “nagły wzrost fps w bardziej wymagających grach” po wymianie procka na nawet najlepszy na jaki mobo pozwoli. Fizyki panie nie oszukasz. Już wspomniane wyżej Sandy Bridge, to jest minimum minimalne. CPU jest odpowiednikiem słabszej I3 z nowych generacji.

Wiedźmin 3 to jedyna wymagająca gra w którą teraz gram. Klatki na niskich detalach spadają poniżej 30 fps w chwili gdy na ekranie “coś się dzieje” Jak już mówiłem mój budżet jest ograniczony a niechciałbym wpakować w niego sporej ilość pieniędzy, ponieważ gram sporadycznie. Dlatego z mojego starego strupa chciałbym wyciasnąć jak najwiecej, a więc, gdybym dokupił wspomniane części byłby jakikolwiek przyrost fps w grach multiplayer typu rocket league, cs go etc. ? 

Jak już wspomniałem wyżej - marginalny. Jak mi nie wierzysz, sam sprawdź testy i wyciągnij wnioski. Procesor, to nie tylko GHz, ale też IPC oraz rodzaj tych instrukcji właśnie. Widzę, że już zakładając temat zdecydowałeś, więc nie ma sensu dalej próbować Cię odwieźć od kiepskiego pomysłu.