8 mb internetu i 54mbps

To tak od razu mówię, że jestem trochę zielony w tym temacie. To tak w przeciągu dni będę miał internet od VECTRA 8mb i używam WLAN Adapter ASUS WL-167G 54mbps i czy moje pytanie jest takie czy będę ciągnął pełną moc z tej nowej szybkości neta, czy może mam się zaopatrzyć w inny adapter?

Obecny adapter wystarczy. Internet będziesz miał 8mb a adapter jest w standardzie 54 mb

Na 8 megabitów na sekundę wystarczy w zupełności.

Ale gdybyś w przyszłości chciał sobie zwiększyć internet np. 25 megabitów na sekundę to standard G nie wystarczy.

Rzekome 54 megabity na sek. w praktyce to zaledwie 23-24 Mb/sek; reszta przepustowości to synchronizacja i pakiety kontrolne.

Czyli na przykład mój transfer nie będzie mniejszy niż by był normalnie?

Nie, nie będzie. Ten transfer 54Mb/s osiągniesz w sieci LAN ale w praktyce nigdy nie osiągniesz pełnych 54Mb/s, a jedynie jak pisał bubon, 24Mb/s i to też przy dobrych wiatrach :slight_smile: Do łącza 8Mb/s ten standard wystarczy.

Pozdrawiam!

Należy też uwzględnić że odległość od centrali ma też swoje kilometry, jakość kabli oraz warunki atmosferyczne też mają kaprysy (choć w przypadku kabla to mało istotne).

Jeśli Ci się poszczęści będziesz miał maksymalną prędkość, roobal wytłumaczył transfer w LAN, a ja transfer który będziesz miał dostarczany przez WAN.

Dobra dzięki serdeczne i życzę dobranoc :slight_smile: