8 partycji recovery, świeżo po instalacji

Witajcie,

potrzebuję pomocy w przywróceniu komputera do stanu używalności. Przywróciłem system do stanu fabrycznego i mam 8 partycji recovery, od 2MB po 100GB.

  1. Czy jeżeli utworzę recovery w obecnej sytuacji (nie mam na dysku nic po za firefoxem) to mogę usunąć te partycje i na odzyskanym miejscu przywrócić system?
  2. I czy po przywróceniu nie będzie już tych partycji?
  3. Czy lepiej zaopatrzyć się w kopię systemu do ponownej instalacji, wszystko sformatować i zainstalować system na zupełnie czystym dysku?

Pomóżcie jeśli potraficie. Wstawiam screena z managera dysków:

Ja bym w takim przypadku wykonał czysta instalację systemu. Z poziomu instalatora pousuwał wszystkie partycje, utworzył tylko jedną na system 100GB, sformatował i zainstalował system. Potem po zainstalowaniu sterowników - pobrałbym easeus partition master free i nim z poziomu systemu utworzyłbym dwie następne partycje na potrzebne sprawy. Pewnie windows utworzyłby sobie małą partycję odzyskiwania, ale to byłby jakiś ład z partycjami.

a czy możesz mi powiedzieć czy można w jakiś sposób i w jaki utworzyć dysk instalacyjny win8 lub win10? ponieważ nie posiadam takowego a nie mam pomysłu jak to zrobić legalnie nie wydając przy tym 300zł na płytę z systemem.

Pewnie kup system, gdy nie masz klucza.
A sam system? Można pobrać iso, zrobić w rufusie bootowalny na pendrive chośby stąd:


A tak to wygląda od windows 8.1:

A skoro miałeś system w 8.1 na komputerze, to w bios masz już klucz.
A jak miałeś aktywator, to sklep, albo nigdy nie uwolnisz się od problemów, a zawsze będziesz pod strachem.

dzięki za pomoc. miałem system win8.0 że tak go nazwę, ale to chyba nie ma już znaczenia :slight_smile: Teraz zrobić instalkę na bootowalny pendrive i zainstalować od nowa wszystko. A czy dyski można wyczyścić do zera pod GParted?

Jeśli masz Windows 8 i oryginalny klucz zaktualizuj go do 10 za free. Dzięki tej stronie. https://www.microsoft.com/pl-pl/accessibility/windows10upgrade Nastepnie zapisz nowy klucz Windows 10. Pobierz instalke Windows 10 Home ze stron Microsoftu nagraj na płytkę lub zrob instalkę na pendrive’a (jak Tobie lepiej) i wywal wszystkie partycje przy instalacji. Utwórz partycje wg swojej woli. Zainstaluj po prostu czystą 10ke. Z nowym kluczem OEM. Wszystko legalnie. Pozdrawiam