80'C Na procesorze


(Emil1403) #1

Witam.

Z czystej ciekawości postanowiłem sprawdzić jaką mam temperaturę w swoim komputerze. Po zainstalowaniu programu SpeedFan i odpaleniu go zobaczyłem następujące temperatury(Program Everest Home edition pokazuje to samo) :

System 35'C

Cpu 80'C

Aux 75'C

Hd0 31'C

Pomyślałem że troche ciepło na procku i auxie...poczytałem troche w internecie i zauważyłem że ludzie martwią się temperaturami 50'C, gdzies przeczytałem "temperatura na procesorze dochodzi nawet do 60'C!". Po długich przemyśleniach i połaczeniu wszystkich faktów(między innymi tego że przy temperaturze Cpu i Aux w programie speedfan jest ikonka przypominająca ogień) doszedlem do wniosku że na moim procesorze jest chyba ciutke za ciepło.

I tu pojawia się moje pytanie...Co z tym zrobić?

Czy jest to jakiś błąd i gdyby naprawde było tam tak gorąco moj procesor powinien już dawno być w procesorowym niebie (a może raczej piekle)?

Ps. Wyłączyłem komputer przewietrzyłem pokoj i odczekałem godzine. Po uruchomieniu komputera temperatura na procku i na aux nie uległa znacznej zmianie....natomiast na "systemie" i dysku spadła o 10'C


(Mandrasik17) #2

Może napisz jaki to procek?


(Seba_K.) #3

Radzę z przymrużeniem oka patrzeć na odczyty z tego programu. U mnie na GPU mam 4 stopnie. Tyle to mam w lodówce, a nie na karcie graficznej. A przy 80 stopniach to komputer by się wyłączył.


(Emil1403) #4

Procesor Intel Celeron D 346, 3066 MHz (14 x 219)

Płyta główna ASRock Motherboard 775twins-hdtv

Chłodzenie : http://www.egielda.com.pl/images/art/ca ... 951397.jpg

Edit:

Właśnie sprawdziłem co na ten temat mowi Bios.

Bios mówi: CPU: 83'C/185 F


(Extremeze) #5

Proponuję wyczyszczenie chłodzenia, usunięcie starej pasty termoprzewodzącej z procesora i zakup nowej pasty ZALMAN ZM-STG.

http://www.allegro.pl/search.php?string ... onal_rec=0


(Adalbert) #6

Jeżeli dawno nie zaglądałeś do środka budy, to otwórz, przeczyść z kurzu i najlepiej wymień pastę termporzewodzącą na procesorze (ja polecam Arctic Cooling MX-2).


(Emil1403) #7

Właśnie "założylem" nową paste termoprzewodzącą(ZALMAN ZM-STG) i temperatura wacha sie w granicach 40'C.

Dzieki wszystkim :]

Poprzednia pasta była strasznie trudna do usuniecia...i bylo jej bardzo dużo, ale delikatnie i powoli pozbyłem się jej :stuck_out_tongue: Tej nałozyłem niewiele bo tak gdzieś przeczytałem.Mam ndzieje że bedzie wszystko dobrze :]


(Błażej) #8

Jak widze nikt nie wpadł na pomysł że to może być przekłamanie :?

Ściągnij Coretemp/speedfan lub inny program i tam równiez posprawdzaj.

Dotknij też palcem radiatora. Powinien mocno parzyć


(Kalin 93) #9

Ale jak widać, problem już rozwiązany, potrzebna była wymiana pasty termoprzewodzącej. Bios tez pokazywał 80*C i skoro temp spadła to przyczyna znaleziona.


(Extremeze) #10

Tego Zalmana polecam dlatego że pędzelkiem łatwo jest nałozyć tą pastę, prosta rzecz dla tych, którzy jeszcze nigdy nie robili tego typu rzeczy (nie zmieniali pasty na procesorze).


(Adalbert) #11

E tam, wsadzasz palec w torebkę foliową i każdą pastę można dokładnie rozsmarować, a tego Zalmana do końca ciężko zużyć. :slight_smile: