80fps w grze a odświeżanie

Cześć jak mam 80fps w grze a monitor 144Hz to musze mieć też 144fps w grze żeby ten monitor działa poprawnie?

Jeśli masz włączony free sync czy g sync monitor to to będzie działał sprawnie :slight_smile:

Możesz na sztywno ustawić w grze lub programem riva tuner na 60… pograć na nich a potem wyłączyć limit klatek i dać bez limitu żeby si wyświetlało to 90 klatek +/-

Prosty test aby odczuć różnice :slight_smile:

Choć grane w na 144hz z 80 klatkami to nie wykorzystany potencjał monitora.

Ja to nazywam “zapasem mocy”. Lepiej w tą stronę niż miałby grać w 120fps na monitorze 60Hz to jest dopiero niewykorzystany potencjał.

No też racja grafe lepszą można potem dokupić… lub odwrotnie… w każdym razie nalepie aby 2 warunki były wykorzystane wtedy to ma ręce i nogi.

Ale monitorowi nic sie nie będzie działo.
Powinien odczuć lekką lepszą płynności dzięki technologi g-syn czy free sync nie mylić z v-syyc obraz powinien być bardziej płynniejszy mniej snurzenia i szarpania przy dynamicznej zmianie klatek.

-bump-
No i należy też pamiętać o kulturze pracy komputera grafika będzie pewnie pracować na maxa aby te 20 fps więcej wyrobić. Między 60 hz za 144hz jest moc odczuwalna tz sie ta płynnośc ekranu ale żeby grafike zajeżdżać dla 80hz …

Właśnie skacze dość gwałtownie od 50-160ftp.
Laptop to jest z 144Hz matrycą.

Dafuq ?!

To lepiej grac na 45-80ftp ustawienia wysokie
czy
Lepiej grac na ustawieniach średnich 80-150fps

Ja bym w ogóle się tym nie przejmował. Ustawiłbym najlepsze parametry/detale do mojego sprzętu a współpracę z monitorem załatwiłoby po prostu włączenie synchronizacji.
Jednak na upartego jeżeli masz monitor 144Hz a klatek osiągasz 150 lub więcej to możesz w opcjach gry na sztywno ustawić ilość klatek na sekundę na 144fps.
Jeżeli masz monitor 144Hz a w grach osiągasz “tylko” 80 klatek, to włącz synchronizację i o wszystkim zapomnij. Od tego ona jest.