8600gt palit artefakty

Mój komputer to…

-Celeron 2.66ghz

-GF 8600gt Palit

-2x 1GB Ram (DDR2)

-Płyta główna 775dual-880pro

-zasilacz 360W z chiefteca

Dziś wymieniłem kartę graficzną z 6200 na 8600 oraz zasilacz z colorsit 350W na chieftec 360W… postanowiłem przetestować kilka gier. Na pierwszy ogień poszły gry… Wiedźmin, Stalker oraz Oblivion.

Oblivion chodzi cacy, większość ustawień na wysokim poziomie, rozdzielczość 1440x900.

Wiedźmin chodzi cacy na wysokich ustawieniach… ALE… tu pojawiają się błędy graficzne.

STALKER to samo co w Wiedźminie… gra na wysokich ustawieniach jednak są błędy graficzne.

Poprzez te błędy graficzne nie da się grać. Często dzieje się tak, że na ekranie pojawiają się dziwne rzeczy i komputer się resetuje/pokazuje się na chwile blue screen i reset.

To o czym mówię, wygląda tak (mowa o dziwnych kreskach wychodzących z modelu postaci):

imageen9.jpg

Na starej karcie, mogłem odpalić tak stalkera i mimo małej ilości FPS, nie było takich błędów i nie resetowało komputera/nie pokazywało blue screena…

Co robić? Próbowałem już różnych sterowników… teraz próbuję reinstalkę windowsa…

Tmr czy grafika się grzeje podaj temperatury albo taktowanie zmniejsz o 10 procesor graficzny i pamięć graficzna moze po moze :wink: :wink: po kombinuj

Na moje oko to się za bardzo grzeje :wink:

Tak się zastanawiam, czy to nie aby za maly zasilacz. Podaj temperaturę karty.

na jakiej rozdzielczości grasz to może zmniejsz i zobacz co będzie

mój znajomy ma taką konfigurację kompa i u niego wszystko dobrze jest nie ma problemu :slight_smile: może akurat trafił Tmr na uszkodzoną grafikę, albo na zasilacz podaj temperatury tym programem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330

aaaavd6.jpg

Rozdzielczości nie mam zamiaru zmniejszać - nawet przy konfiguracjach, gdy gra chodzi płynnie (ponad 20 fps) występują artefakty…

Błędy wyskakują jakieś 5 sekund po wczytaniu się gry.

Jak mogę zmniejszyć procesor graficzny/pamięć graficzną? Czy to bezpieczne?

Format dysku nie pomógł.

Po załączeniu gry i graniu jakieś 60 sekund, temperatura procesora graficznego zwiększyła się do 56 stopni.

Rozmawiałem ze sprzedawcą i zaproponował wymianę/zwrot pieniędzy.

to jak ci za proponował wymiane, to wymieniaj, a jaki masz system viste czy xp

inne gry jak ci działają

albo coś z grom jest gra jest orginał :wink:

Mam windowsa XP. Tak jak pisałem… testowałem 3 gry - oblivion, wiedźmin i stalker…

W 2 na 3 gry nie da się grać na normalnej grafice (muszę ustawiać jakieś minimalne ustawienia aby pograć… ale na takich ustawieniach to mogłem grać na starej karcie).

Jak mogę zmniejszyć procesor graficzny/pamięć graficzną? Czy to bezpieczne?

Tmr , jak nie zwiększałeś, to zmniejszanie jest głupie.

man_united , uzywaj edytuj, bo Cię zraportuje.

ja bym obstawił coś z zasilaniem

nie masz może na płycie dodatkowego gniazda do zasilania karty graficznej (taki MOLEX w płycie głównej)?

masz podpięty kabel pod “4-pin EATX12V Power connector”?

A ta karta to czasem nie była podłączana do tv-out ? U mnie Geforce 8600GT w spoczynku ma 44 stopnie(chłodzenie producenta) wiec 48 nie jest chyba czymś dziwnych jeśli ma duszno w budzie .

Winą mogą być też sterowniki kiedyś przy Black&White 2 tak miałem i po zmianie sterów wszytko było ok .(Najnowsze nie znaczą najlepsze)

A co do zwrotu karty co najwyżej wymiana na nowy egzemplarz pieniędzy Tobie nie oddają za pierwszym razem :slight_smile:

artefakty itp są od przegrzania się karty graficznej i za wysokie taktowanie ma, albo od zasilacza :wink:

Nie podłączałem tej karty do tv-out (wiem czym to grozi… choć w sumie wygląda tak jakby ją ktoś podłączał).

Próbowałem przeróżne sterowniki z www.palit.biz / www.nvidia.com / www.nvidia.pl

Karta po podłączeniu do innego komputera również nie działa poprawnie… prawdopodobnie jest to jakiś wadliwy model (którego mam zamiar wymienić).

Twoja płyta główna posiada zarówno złącze AGP, jak i PCI Express x16 według informacji ze strony http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … &grupa=368 . Znajdź w BIOS-ie opcję “AGP Aperture Size” i ustaw ją na conajmniej połowę wartości pamięci RAM karty graficznej nie zależnie czy posiadasz wersję GeForce 8600 GT na PCIE czy AGP. Potym artefakty w grze Wiedźmin powinny zniknąć. Dodatkowo wyłącz wszelki rodzaj wygładzania krawędzi.

W sprawie zasilacza to popełniłeś błąd. Wymiana 350 Watt na 360 Watt nawet markowego zasilacza mija się z rozsądnym celem. Trzeba było zamontować najmniej markowe 420 Watt.

Albo jak karta jest uszkodzona

8600GT nie ma na AGP, człowieku… :expressionless: A więc zmiana tego na nic się nie przyda, bo komputer i tak nie korzysta z tej opcji.

To raz.

2 Ty chyba nie wiesz, czym jest markowe 360W. Ten zasilacz spokojnie pewnie ze 400W dostarczy, a ten 350? Może ze 225…