8800 GT - problem z Shaders 3.0

Witajcie. Dziś kolega zapożyczył mi GIGABYTE GeForce 8800 GT. Tak na parę dni ‘‘testów’’. Otóż podłączyłem kartę i od razu widać problem. Po wczytaniu się pierwszego ekranu, czyli nazwy płyty głównej pojawiają mi się dziwne paski na całym ekranie… potem przy ładowaniu windowsa też są paski.

Zainstalowałem sterowniki…

Kiedy próbuję włączyć grę TDU2 wyskakuje błąd, że nie ma Shaders 3.0 czy coś takiego…

Kiedy próbuję włączyć Mass Effecta 2 jest napisane, że nie ma Direct3D czy coś w tym stylu…

Podkreślam, że przed dwiema godzinami miałem kartę GIGABYTE GeForce 7600 GT i wszystko hulało bez problemu… uszkodzoną ma kumpel kartę ? Czy jak ?

Daj zrzut screena…

I jaki masz zasilacz, bo te karty wymagają dosyć mocnego zasilacza.

Po co screen i marka zasilacza? Takie artefakty to na 99% oznaka uszkodzenia karty i tyle, tym bardziej, że artefakty pojawiają się już przy uruchamianiu komputera, kiedy karta pobiera znikome ilości prądu. Karta na śmietnik, ewentualnie eksperymentalnie do piekarnika.

Zdjęcia już wrzucone… z gry i z ładowania systemu.

Piszecie, że to wina karty czyli jest spalona, uszkodzona ?

http://imageshack.us/g/694/beztytuusucm.jpg/

Craig , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Załóż osobny wątek.

Usunięto.

  1. Albo ja jestem ślepy, albo na tych screenach jest tylko error, bez żadnych artefaktów.

  2. Totalna bzdura. Raz że płyta wcale tragicznie stara nie jest, dwa to czy się coś spali zależy od marki i mocy zasilacza - przy dobrym zasilaczu oczywiście ta karta będzie bezproblemowo działać na tej płycie.

Edit.

A jednak dorzuciłeś screeny artefaktów. Tak jak mówiłem wcześniej, wskazuje to na uszkodzenie karty.

A mam takie pytanko… wiecie jak rozkręcić takiego GIGABYTEa ?

gigabyte_8800gt.jpg

Nie masz co rozkręcać, uszkodzony a właściwie odklejony jest układ NVidii od płytki, bardzo często spotykane zjawisko. W tym przypadku należy wykonać reballing a najlepiej było by wymienic nawet sam układ GPU na nowy. Ale za tą kwotę to kupi się bardziej nowsza kartę coś a’la GT250. W laptopach identyczne zjawisko tyle że tam w stosunku do wymiany całej płyty głownej wymiana GPU jest jeszcze opłacalna.

Niech spróbuje wypiec ją w piekarniku, może akurat mu się uda. Trzeba mieć nadzieje :wink:

Nie baw się w piekarnik. Arty wskazują raczej na problem z pamięcią Vram. Pożycz opalarkę i grzej samą pamięć około minuty, półtora (jak zagrzejesz płytę drukowaną możesz spokojnie odpuścić grzanie), po całkowitym wystygnięciu sprawdź czy działa. Powinno być ok z tym że niestety karta może nie podziałać długo (zostaje pytanie jak szybko, reguły nie ma). Mój GF7600GT po grzaniu RAMów działa nadal od 2 miechów. Reballing jest nieopłacalny, a większość ogłaszających się na Alledrogo robi G…o nie reballing.