8800 GT zalman-wysokie temperatury

Witam,

mam problem z moją karta graficzną, mianowicie gdy pogram trochę w jakieś gry (ostatnio gta 4 i tdu2) temperatura grafiki rośnie do 90-95* przy takiej tempraturze gra się najczęściej przycina i gdy zwijam w tym momencie grę na pasek wyskakuje informacja iż sterownik nvidia przestał działać. Gdy temperatura spada to informacja znika i gra dalej działa:/ Normalnie temperatury pracy tej grafiki to kolo 60*

Czy to dużo czy mało? Podejrzewam że za dużo skoro wyłącza mi gry. Zainwestować w jakieś lepsze chłodzenie?

Wystarczająco, by karta odmówiła posłuszeństwa.

Masz dwa popularne sposoby chłodzenia karty graficznej:

  1. kup sobie takie radiatorki, które przymocujesz do kości pamięci na karcie

  2. wiatrak na kartę graficzną

Zawsze miałeś takie wysokie temperatury? Jeśli nie, to prawdopodobnie zaciera ci się łożysko wiatraka i wiatrak opornie chodzi i źle chłodzi grafikę. Chłodzenie do wymiany

Sprawdź czy nie masz sterownika z bugiem

http://www.overclock.pl/news/show/Id/22 … iki-nvidia

Komp był czyszczony z kurzu?

Na początek warto pastę zmienić, jak chłodzenie jest czyste i wentylator pracuje poprawnie.

http://www.cooling.pl/zalman-zmstg2-pas … 51743.html

Taniej np Arctic Silver 5, Ceramique

wersje sterownika 260 coś tam więc ten problem mnie nie dotyczy.

EDIT1:

hm z 2tygodnie temu czyscilem komputer wiec nie spodziewalem sie ze bedzie tak duzo kurzu na grafice ze przez to bedzie sie grzala. I jednak po czyszczeniu kolo 60-70stopni:)

EDIT2:

jest inny problem z ta grafika ktory towarzyszy mi ponad 3lata mianowicie podczas grania w niektore gry po paru minutach (czasem 5 czas 30) po prostu monitor się wyłącza. W wielu grach pomaga włączenie synchornizacji pionowej(albo poziomej nie pamietam) ale np. w przypadku tdu 2 nie pomaga, możecie pomóc?

Być może kłopot twój dotyczy wadliwego chipsetu. Może dopadło to i ciebie jak i wielu użytkowników kart serii 8800. Problem polegać może na stykach, gdzieś czytałem że producent użył złego stopu cyny i chipsety 8800 mają problem z zimnymi Lutami ale możesz oddać kartę do serwisu i zrobić reballing bga. Dużo kart jest np. na allegro sprzedawanych KART 8800 z powodu artefaktów i nie odpalania monitora. Może to czekać i ciebie, ponieważ zimny lut bardzo słabo przewodzi prąd lub w ogóle go nie przewodzi (po jakimś czasie ponieważ podczas lutowania stop musi dyfundować w głąb łączonych części), a zresztą co ja się będę rozpisywał gdy lut jest słaby i powierzchnia przewodzenia jest znikomo mała a prąd jest duży wtedy połączenie się bardzo mocno grzeje i to może być przyczyną tych wysokich temperatur z resztą poczytaj choćby to http://myapple.pl/news/76247-wadliwe-ch … vidia.html a na necie jest tego więcej. Poszukaj, gdzieś kiedyś czytałem, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie.

z temperatura juz jest ok.

jezeli ustaiwe synchronizacje pionowa i fpsy sa ograniczone do 59 to wtedy jest wszystko ok. Ale nie zawsze to dziala