8800GT i Athlon 3800+

Czy do mojego kompa (podpis) opłaca się kupować 8800GT? Zagram w Crysisa na wysokich detalach na direct 10? Kartę będzie ograniczał procesor? Jaki najtańszy zasilacz do mojego zestawu?

jak masz podkręconego proca to niby zagrasz ale chyba nie w DX10… Wszystko zależy jeszcze jaki masz zasilacz - czy uciągnie to wszystko… najlepiej wymień dysk i kup jakiegoś radeona HD3850 powinno być ok ale warunkiem jest podkręcenie proca przynajmniej do 2,4 wtedy powinno być ok

masz viste ?

proca podkręć ale to raczej nie wystarczy zeby grać na full

zasilacz modecom mc 400W, proca wypadałoby podkręcić wtedy zagrasz na max-ie.

podkręcony na stabilne 2,7 :]

proponuję wejść na http://www.benchmark.pl i poszukać artykułu “Jaki CPU do gier? czyli wydajność na miarę budżetu”

Tej karty może nie będzie ograniczać X2 ~ 2500Mhz więc odpowiedź jest prosta

on ma Athlon 64 3800+, a nie X2 :stuck_out_tongue:

Ja bym do tego zestawu nie kupował 8800GT, lepiej weź Radeona HD3850 + np. nowy dysk

Przecież wiem o tym, kłania się czytanie ze zrozumieniem =D>

kupić zawsze można, aczkolwiek do Crysisa to i E8400 @ 4GHz nie za mało.

Co do “ograniczania” karty graficznej - Focus w jednym temacie to wytłumaczył, proc nie ograniczy GPU aczkolwiek może do niektórych gier nie wystarczyć i będą się ciąć mimo wydajnej grafy, może być i na odwrót że to grafa nie wystarczy do gry a proc dałby radę - wtedy też gra będzie się “ciąć” dla tego nie ma sensu kupowanie zestawów typu Q6600 + 8500gt i np P4 + 8800gt

Co do proca i Crysisa. To jednordzeniowy Athlon mało zdziała w tej grze, niezależnie od rozdzielczości/detali może się ciąć - musisz zaryzykować, osobiście nie grałem na takim procesorze w Crysis’a. Poczytaj testy na egieldzie, gdzieś tam jest temat co zależy od CPU w grach

ja grałem w crysis na jednordzeniowcu (Sempron 3000+ s754) i na gf6600…

na low i na 640x480 chodziło ok. 15-20fps… ale to zapewne wina grafy… ale proca też bo musi obliczać fizyke itp.

ozzi91 przecież twoja mobo obsłuży athlona x2…

kup na razie athlona 64 x2 4000+ albo lepszy a potem kupisz grafe…

Dysk juz mam wd3200AAKS ;]

Procek jednordzeniowy dużo gorszy nie jest porównywając np athlona 3800+ z X2 dużej różnicy nie ma ;]

Jeśli mówisz że dużej różnicy nie ma to nie miałeś styczności jeszcze z dwurdzeniowcami np. NFS ProStreet na Athlonie64 2,8Ghz przycinał mi się a na X2 1,9Ghz nie tnie mi się w ogóle :wink: dodam że reszty sprzętu nie tykałem

W nowszych grach x2 zyskują sporą przewagę na jednojajowcami.