8gb 1rx16 pc4 3200 sc0 12?

witam,

mam laptopa Acer Nitro 5 (AN515-44), mam jedną kość 8 gb Kingstona (oznaczenie 8gb 1rx16 pc4 3200 sc0 12), a chciałbym dokupić drugą kość 8 gb (najlepiej by pracowała w dualu). Myślę, że z problemem bym sobie poradził, gdyby nie ta nieszczęsna 12 na samym końcu. Otóż zazwyczaj te kości, które oglądałem miały na końcu liczbę 11. Tę 12 na końcu odnalazłem jednie w jednym miejscu, gdzieś na końcu świata :wink:

Czy to ma jakieś znaczenie? Czy jestem skazany na poszukiwanie Świętego Graala?

Ja przy takich dylematach po prostu sprzedałbym tą co mam i kupił 2 takie same.
Bo z laptopami to nigdy nie wiadomo.
https://allegro.pl/oferta/pamiec-ddr4-sodimm-silicon-power-d4un-16gb-10065717832

To jest opcja, ewentualnie w laptopach mam zasadę taką. Albo przynajmniej ten sam: producent, taktowanie i CL lub w najgorszym przypadku Kingston, to samo taktowanie i CL( póki co Kingstony zawsze zadziałały w Dualu).

Nie szukasz właściwego symbolu, dlatego masz problem. Poniżej przykład jak wygląda oznaczenie, po którym znajdziesz identyczną kość.

image

Mistrzu,
ów symbol oznacza jakobym miał 4GB RAM (ani razu wyszukiwarka nie wypluła ośmiu). Poza tym moje taktowanie to 3200 Mhz (vide - screeny, poza tym przeca wiem co kupowałem (w sklepie - pierwszy wyraz zaczyna się na M, drugi także ;] ), wszystkie inne strony pokazują 2666 Mhz, no i opóźnienia; guglak pokazuje najczęściej CL 19, moje mają 22. Dziwne…

Zdjęcie podałem jako przykład i napisałem wyraźnie, że jest to przykład. Na jego podstawie miałeś zidentyfikować prawidłowe oznaczenie producenta twoich pamieci. Przecież nie zakradlem ci się do obudowy i nie zrobiłem fotki.

1 polubienie

Masz rację - przepraszam; totalna gapa ze mnie.
dzięki!