8gb ram (dostępne 2.23gb)

Witam mam otóż taki problem że kupiłem sobie nowy komputer i w właściwościach pisze mi że z 8 gb dostępne jest tylko 2.23gb jak to naprawić? pamięć to DDR4, windows 7.

Zainstaluj program CPU-Z https://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Program,Windows,13047.html i sprawdź ile w rzeczywistości masz RAMu

Pewnie RAM zjadła karta graficzna, system 32 bitowy. Zainstaluj 64 bitową wersję Windows.
I powinno być ok.
A gdzie to widzisz? W monitorze zasobów?
Jeśli tak, to programy i usługi Ci zjadły RAM
Pozdrawiam

Daj zrzut ekranu, może być bezpośrednio do postu, z właściwości systemu (PPM na Mój Komputer → Właściwości).


nawet jestem skłonny uwierzyć że założył nowe konto :wink: i wiem że są pewne różnice :stuck_out_tongue:

Winowajcą był 32 bitowy system tylko teraz jak chce zmienic ten system to gdy instaluje przy pierwszym okinie gdzie jezyk wybieram itp myszka i klawiatura sie wyłączają swieca sie ale sa jakby nie aktywane ma ktos jakies rozwiązanie?

Może masz mysz i klawiaturę bezprzewodową lub USB?

Mysz i klawiaturę USB z tyłu kompa wepnij do portów USB2.0 - czarne (nie niebieskie).

I ponowna instalacja.

Dałeś radę z instalacją? Instalujesz system z płyty (dvd Rom na SATA) czy pendrive? Win7 nie obsługuje natywnie usb 3 (zdarza się że mrozi również usb 2, nawet gdy jest nie używane podczas instalacji).