8rda+ - brakujacy kondensator

(Basstek1) #1

witam.

podczas wymiany "wybulonych" kondensatorów zapomniano zamontowac jedndego. Na płycie głownej ma on numer CE38 i jest w okolicy pamieci DDR. Jesli ktos ma taką płyte Epoxa,mógłby to sprawdzić? Wlutowałem tam 2200uF,ale płyta zachowuje bardzo niestabilnie...

(Crawd) #2

zadzwoniłem do mojego kolegi i on zobaczył u siebie i jego wartość wynosi 6.3V/1500 uF.To jest kondensator odpowiedzialny za stabilizację napięcia(tak usłyszałem przez fona).Pzdr.

(Basstek1) #3

ok.dzieki.... jesli mozesz zapytaj sie go jeszcze czy 2200uF to za dużo? bo nie wiem czy jest konieczna wymiana na orginał. w kazdym razie wielkie dzieki za szybka odp =D>

(Crawd) #4

Hmmm.No więc mniej więcej chodzi o to z jaką częstotliwością kondensator jest ładowany i rozładowywany i jaki ma ładunek mocy.W Twoim przypadku potrzebny jest kondensator niestety 1500uF bo ta częstotliwośc ładowania i rozładowywania jest szybsza i moc ładunku jaka jest potrzebna w danej chwili ma mieć 1500uF.

PS.Skomplikowane to trochę ale to najprościej jak mi mógł wytłumaczyć przez fona.Pzdr.

(Basstek1) #5

ok.rozumiem...w takim razie pozostaje mi wymiana.... dzieki

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 16:53 został dopisany post przez basstek1

niestety po wymianie sytuacja bez zmian... komp trzeba kilka razy właczac zeby sie uruchomił.mozliwe ze jeszcze jakis kond daje w kość...