9250 a stery pod vistę?

Witam

Otóż za niedługo będę miał Vistę z MSDNAA i tak się zastanawiam czy jest szansa odpalenia Aero Glass na Radeonie 9250 128 MB. Oczywiście tak tylko w celach poznawczych, bo czuję, że dłuższa praca na tej karcie na “Glassie” wywołała by u mnie nerwicę :stuck_out_tongue: Ale pojawił się inny problem! Otóż na stronie ati.com nie ma sterów pod ta kartę na Vistę. Najniższy model obsługiwany to 9500… Czemu tak jest skoro nVidia ma stery pod vistę nawet do tych starszych kart (zobaczcie na stronie nvidi) ?

Pozdrawiam i proszę o wyczerpujące odpowiedzi :stuck_out_tongue:

Dlaczego nVidia? Bo ja ją bardzo lubię :smiley:

A dlaczego? ATi zapewne odpuściło już sobie. Kto ma Vistę - ma dobry pecet. Niestety z takiego założenia wychodzi coraz więcej firm.

Ja mam 6600GT i jakoś póki co do Visty mi nie spieszno.

Zresztą, na co Aero. Graficzny bajer. Fajnie wygląda :slight_smile: Tylko szkoda obciążać pecet :shock:

Żeby odpalić Vistę to trzeba mieć kartę graficzną z obsługą Pixel Shader w wersji co najmniej 2.0 a Radeon 9250 obsługuje PS 1.4

Zwykłe Aero Basic też? No dobra to w takim razie, którą kartę (tak do 200zł) polcacie, która nie będzie miała problemów z Aero Basic a pozwoli też wypróbowac Aero Glass?

A jaki masz procek i ile RAM’u?

2x512 w dualu (400MHz)

Celeron D 2,4 GHz

Proszę napiszcie, że przy lepszej karcie graficznej jest sens instalacji tego systemu, bo mam vistę business… Albo spytam inaczej: skoro w minimalnych wymaganiach Visty jest procek 800 MHz i 512 ramu to czemu nie miałbym w komfortowych warunkach popracować na Viście? Myślicie, że coś będzie się ścinać, mulic itp ? Nie mówie u już o Aero Glass tylko o Viście z Aero Basic jako moim nowym systemem operacyjnym!