9550 wartości max dla GPU i MEM bez dodatkowego chłodzenia

(Philips Piotr) #1

no własnie mam pytanie jake wartości moge uzyskac bez dodatkowego chłodzenia tj, bez wiatraczka na radiator od GPU oraz radiatorków na MEM. Ps. nie wiem czy póścic w ATI tray tools test na max mem i gpu czy recznie podkrecac o 10mhz i dawac 3d marka 2001?

(Czornyaa) #2

:smiley: :smiley: masz od tego program

ATITool np.

http://www.techpowerup.com/atitool/ATITool_0.24.exe

i nim podkrecasz (pelna automatyzacja ) az do pojawienia sie

artefact-ow najpierw GPU, potem RAM a ile podkrecisz to nikt ci niepowie (ogrom rzeczy na to wplywa) no chyba ze jest magikiem, jasnowidzem

teoryt. bez zadnego dodatkowego chlodzonka ORGINAL powinnes o 25% - GPU o 30% - RAM bankowo; jak jest to chlodzenie aktywne na pasywnym duzo mniej

radze dac dodatkowy nawiew w postaci 80, 92mm wentyla od spodu

(Koks497) #3

ten test jest do tego aby spraedzic na ile max wstanie jest pujsc twoj radek , oni ci nieustawi maxa .

jesli chodzi o podkrecanie to napoczatku co 10 mhz a puzniej po 5 mhz bo wyzsze taktowania sa wiec co 5 ....

takie nawiewy dajesz na juz troche wyzszych traktowaniach :?

ja jade standart 400 mhz dla gpu z normalnym chlodzeniem i niema najmiejszych problemow.

ati tray tools jest lepszy :slight_smile:

(Czornyaa) #4

masz program co sam podkreca co 1MHz testujac ciagle czy niema artow a ty sie zastanawiasz ile dac ?? zamiast oprzec sie na nim dziwne

daj od razu jak chcesz szybciej o 20% - GPU o 25% - RAM

a potem softem reszte automatycznie

(Philips Piotr) #5

jestem lalik w tych sprawach i chce sie dowiedziec na ten temat wszystko to źle?

(Zbych ) #6

Grafika bez wiatraka nadaje sie tylko do kompów biurowych, jak uruchomisz jakąś gierke to dotknij radiatora, bedzie tak goracy że nie będzie można go dłużej trzymać , nie radze kręcić bez wiatraka.

(Philips Piotr) #7

fakt po około 2h grania w dooma, itp to na radiatorze jajka mozna smarzyć najpierw chłodzenie potem kręcenie.

(Farall) #8

Jakiej firmy masz kartę? Jest to istotne, bo wkładane są do nich różne pamięci, czasem Samsungi o czasie dostępu 5ns a czasem Hynixy 4ns, jest to istotna różnica dla podkręcania. Najlepiej przeczytaj na pamięciach prosto jakiej są produkcji. Ale tak generalnie, to ta karta ma niedotaktowane GPU i spokojnie pójdzie z tych 250 na ok 400 MHz, natomiast pamięci kręcą się o wiele gorzej i ja osobiście wątpię czy uda się podkręcić je o 25-30% jak ci to koledzy wyżej pisali...

(Philips Piotr) #9

producent Gigabyte, pamięci Hynyx 4ns.

(Farall) #10

A to lepiej :slight_smile: Ja mam na Samsungach i są gorsze.

Poczytaj jeszcze o kręceniu Radeona 9550

(Zbych ) #11

xxx8uf.th.jpg

Dalej nie chciałem bo mam słaba zasiłke , a pamiatki to samsungi 3,6ns

(:: MARIO ::) #12

olać takie testowanie, lepiej 3dmarka2oo3 zainstaluj i kręć :slight_smile:

Umnie niewiem ile by rdzień i pamieci bez chłodzenia poszly, ale stawiam, ze neima co ryzykowac i dla nei chlodzonego rdzenia max. to bedzi z 280mhz, a pamieci z 460-480mhz!

zamontuj pod karte wiatrak 80x80, ja tak mam, i jest chłodno :slight_smile:

Moj GB R9550 250@378mhz 400@525mhz

słabe, ale taki trefny egzemplarz :frowning: