9600 GT jaka częstotliwość pixel shader

Witam.

Kupiłem nowy komputer z kartą graficzną nvidia 9600 gt. Zastanowiło mnie taktowanie pixel shader sandra pokazuje mi że mam 1501 mhz. Z tego co wyczytałem w specyfikacjach karty w necie powinno być 1625. Dodam, że jest to 512 mb. Pozostałe wartości się zgadzają 650 mhz speed memory bus 2X900 mhz (1800) itd. Mam jeszcze jedną wątpliwość i być może przyczynę (choć wątpie) kości pamięci mam 667 mhz (dałem się namówić na nie jak głupi frajer- bo wg sprzedawcy: “nie ma różnicy tak naprawdę”) i jeszcze jedno pytanie warto to wymieniać na 800 tzn będzie zauważalna różnica i czy to nie ma wpływu na pixel shader właśnie. Przepraszam za natłok pytań i z góry dzięki!

a może to kwestia słabego zasialcza (też mi wcisnęli /cenzura/ 400 watt)- szukam wszelkich przyczyn, a zasilacz jutro zmieniam na jakiś porządny.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

darope , a na pudełku jak jest napisane?

Zobacz programem:

http://dl6.techpowerup.com//SysInfo/GPU … .0.2.7.exe

a co do tych pamięci to ten sprzedawca miał rację, 667 od 800 nie różni się aż tak bardzo.

Co do zasilacz, to jakiego chcesz kupić? Pomożemy :slight_smile:

Dzięki! !!

chciałem kupić chiefteca 500 watt, ale polecili mi pentagrama 500W jako, że chiefteki często do nich wracają popsute. Komp: phenom 9950 (chce go podkręcić do jakiś 2,8 ghz - daje się spokojnie- sprawdzałem) płyta msi neo-f, karta już wiadomo jaka i 500 gb twardego seagate - co radzicie w sprawie zasilacza?

500 W Chieftec? hmm, no zależy do jakiej ceny, ocz 500W jest polecany bardzo :slight_smile:

no własnie cene mi mogą dać i za pentagrama i za chifteca ok 200 zł. Zresztą nie chce oszczędzać na zasilaczu, bo jak ma mi się potem komp rozsypać to już nie robi mi różnicy czy to będzie 250 czy 200 zeta. A co sądzisz? Pentagram czy chieftec?

Ale OCZ 500W ok. 200zł również kosztuje i jest LEPSZY.

http://www.allegro.pl/item430530604_ocz … ilacz.html

ocz :slight_smile:

dzięki jutro będe mam nadzieje się dogadać w sklepie i postaram kupić ocz !