9600gso czy 9600 gt?

Witam! wiem, że jest dużo podobnych wątków ale chciałbym się ostatecznie upewnić. na początek może powiem że gram w standardowych rozdziałkach(17 monitor crt), i AA jest mi zupełnie obojętny, z tego co widzę 9600gso(8800gs?) 768 mb jest w takim Crysis (w zależności od strony na której jestem) z reguły wydajniejszy, dlatego proszę od odpowiedź na krotkie pytanie, która z tych kart ( po uwzglednieniu OC) będzie mieć wiekszy zapas mocy? osobiście myślę o karciehttp://www.morele.net/produkt/173572, to dobry zakup?czy może bardziej palit 9600 gt? aha i jeszcze jedno, zauważyłem że w testach 9600 kręca sie lepiej jak gso, i to mnie troszkę niepokoi.

GeForce 9600 GSO jest wydajniejsza od GF 9600 GT

http://pcarena.pl/page/84162/Palit-GeFo … nich-kart/

wiec jeszcze pytanie, jakie napiecie na linii 12 v trzeba miec? bo jak patrze to u mnie jest 18 A, a mam zasilacz 400 wat firmy Qoltec- się nie znam na zasilaczach i nie wiem czy to w ogole pociągnie 9600?

Producent zaleca 25-30A, Qoltecniby robiony w fabrychach Huntkeya, ale ponoć nie z takich materiałów jak Huntkey, nieco słabsza jakość, zmienił bym go na coś silniejszego np Modecom MC400 ATX2.0, OCZ 500W Rev2 ~100-160 zł. 9600GSO chodzi w okolicach 300 zł, za 420 zł można mieć ATi HD4850, jak byś sprzedał 7600 to można by brać ATi.

ale wymiana zasilki u mnie nie wchodzi raczej w gre, nie mam ochoty wydawac na kompawiecej niz te 350. po prostu chcialem sobie kupic 9600 i popykac czasem w cos. ale z tego co widze to musze dorzucic +150 na zasialcz:/ :frowning:

EDIT:

tak patrze np chieftec ma 2 linie 12v ale kazda po mniej jak po 20 A. w sumie jest prawie 30 A ale czy to sie sumuje? przeciez podlaczamy 1 kabelek do grafiki(sory po prostu w tym temacie jestem zielony). a widziałem juz na allegro konfiguracje z 9600 na pokładzie i zasilaczem Qolteca 400 wat.

nie sumuje się, zazwyczaj zasilacze mają 2x18A a w sumie jest 25A, chodzi o standard ATX urządzenia nie powinny przekraczać 20A (240VA) na liniach dla bezpieczeństwa jak by ktoś był na tyle głupi żeby grzebać we włączonym sprzęcie i dla bezpieczeństwa przeciw pożarowego, ale zasilacze i tak często mają jedną linię, druga jest tylko na tabliczce.