9600GT - blue screen - zasilacz?

Witam

Ostatnio z kumplem kupiłem do takiej konfiguracji kartę graficzną GF9600GT i zasilacz, wszystko opisane jest poniżej.

Intel Core 2Duo - 2.0 GHz @ 2.6 GHz

płyta główna: Asrock 4COREDUAL-SATA2

Ram: 1GB Goodram 667 MHz

Dysk: 400 GB Samsung - sata

Karta graficzna: PCI-E GAINWARD GEFORCE 9600GT 512MB DDR3 256BIT

Zasilacz Chieftec 500W

Dziś do mnie kolega zadzwonił i powiedział, że po włączeniu systemu pulpit się pokazuje, komputer długo coś ładuje, strasznie muli… a później pokazują się niebieski obraz i skacze, tak jak by to były blue screeny i nic nie można zrobić tylko wyłączyć komputer przyciskiem POWER…

Czy może wina być zasilacza? Chyba nie co…? Przecież jest nowy i w ogóle.

zasilacz jest aż nadto dobry więc to nie jego wina.

niech przeinstaluje Windows - jaka karta była poprzednio, sprawdzi czy nie ma wirusów, sterowniki najnowsze?

poprzednia jego karta graficzna to porażka - ATI Hightech Excalibur Radeon 9200 128MB AGP

Sterowniki ma z tej płyty co dostał wraz z kartą graficzną nie mogę powiedzieć jaka wersja bo sam nie wiem.

Wirusów raczej nie ma.

pisze coś na biało?

np. 0x0000008F

Kolega mi powiedział, że nawet nie zdążył zobaczyć co takiego mu się pokazuje, bo komputer się jednak resetuje od razu. Mówi że jest niebieskie tło wyskakuje komunikat Wystąpił Błąd i te tło jest całe zapisane jakimiś komunikatami i reset kompa.

sprawdź kartę na innym kompie

Ja bym jeszcze sprawdził pamięci np memtestem…

karty sprawdzić nie mogę na innym kompie, ale tak to normalnie karta działała, bo sam grałem na niej w Colina Dirt.

Więc tu wina chyba nie leży na karcie graficznej, od tak po prostu przestał dziś komputer koledze działać.

Myślę, że spróbujemy wgrać Windowsa od podstaw jeśli to nie pomoże to wtedy nie wiem co może być nie tak.

pamięci nie można sprawdzić z poziomu systemu bo nawet do niego nie można normalnie wejść bo po chwili gdy pokaże się pulpit pokazuje się ten błąd i resetuje się.

Chieftec 500W nie trzyma napięć, komentarze na komputroniku. W dodatku mam ten zasilacz i też miałem blue screeny. Po wymianie wszystko działa poprawnie. Sprawdź napięcia miernikiem. :wink:

josiok

podstawowa zasada po wymianie z Ati na Nvidię i odwrotnie zawsze trzeba albo dokładnie wyczyścić system z sterowników poprzedniej karty (włącznie z rejestrem systemowym), jeżeli to da rady reinstalacja systemu, w najgorszym razie format partycji dysku na której będzie system.

sk91

skąd opinie, że nie trzyma napięć tylko jedna osoba tak napisała, ale jeżeli są wątpliwości to może pożycz koledze zasilacz jak masz dobry i sprawdźcie. A tak w ogóle te śmigło 14cm w twoim zasilaczu jest ciche, znośne czy głośne.

po raz drugi tym razem na innym temacie muszę się zgodzić z tobą sk91

sprawdzałem w pierwszy dzień co prawda SpeedFan-em napięcia i były one na lini +12 troszkę przy słabe jak na normę ATX. (11.09)

właśnie kupowałem w komputroniku ale gościu nic nie wspomniał o tym, że takie problemy mogą być. Mój błąd że wcześniej akurat nie czytałem tych komentarzy ;/

Ja mam Amacroxa tego co w podpisie on ma 350Wat a trzyma napięcia w stresie na full po prostu cudownie oceniam go 10/10 czy mógłbym go podłączyć do jego komputera i sprawdzić czy będzie działało? Nic się nie stanie z moim zasilaczem?

KabutO ,

Niestety na to pytanie nie mogę Ci odpowiedzieć ponieważ zagłuszają go inne wentylatory. Ale po wymianie nie zauważyłem żeby było głośniej.

josiok ,

Teorytycznie powinien wytrzymać, możesz spróbować.

josiok

napięcia mierzone Speedfan-em to nie napiszę gdzie możesz schować. Napięcia mierzy się tylko miernikiem elektrycznym.

Twojemu zasilaczowi nie powinno sie nic stać. Ewentualnie może płyta ma konflikt z tą kartą, więc może aktualizacja Biosu pomoże.

Ja stawiam na zasilacz, kup w sklepie elektrycznym miernik cena ok. 15-30zł, w google znajdziesz dużo poradników jak się mierzy napięcia. Podłącz swój zasilacz i sprawdź czy pomogło.

Tyle to ja wiem, że SpeedFan okłamuje i zawsze podaje błędne napięcia ale zawsze pokazuje zbliżone wartości + - jakiś tam jest :slight_smile:

Ok jutro sprawdzę, pogadam z nim jeśli mój zasilacz wytrzyma to będę dumny :smiley: i napiszę tu na forum co i jak, będziemy jutro próbować wszystkiego co się da, nawet format i stawianie systemu od nowa. Jedyny błąd jaki zrobił to po zmianie karty graficznej odinstalował sterowniki ale nie wyczyścił ich programem Driver Cleaner, którym ja mu zalecałem to zrobić.

To nie taki jedyny to jest duuuuży błąd ;] niech odinstaluje sterowniki i usunie drivercelanerem dokładnie stare sterowniki i dopiero bierze się za instalacje nowych gdyz normalne odinstalowanie zostawia bardzo dużo plików które się często ze sobą gryzą szczególnie ati z gforce i to one mogą powodować bluescreen ;]

A napięcia swoją drogą sprawdż miernikiem ;]

Tyle to i ja wiem, ale dzięki za odświeżenie pamięci : )

PS. Po z formatowaniu partycji i wgraniu na nowo Windowsa wszystko jak na razie działa. Zobaczymy co dalej w najbliższych dniach.

Dziękuje za uwagę - Pozdrawiam :smiley:

więc prawdopodobnie o była wina driverów