9600GTX+ AMP Karta się wiesza i wyrzuca artefakty

Witam

Mam stary komputerek :slight_smile: ale mi wystarcza do tego do czego go używam :stuck_out_tongue: czyli do netu i do filmów ido starych gier :smiley: od czasu do czasu :stuck_out_tongue:

MSI K9 nULTRA

AMD Athlon X2 64Bit 3800+

2 GB RAMU GOOD RAM

Zasilacz 550Wat Feal 2 - tak tak wiem podobno szajski… ma z jakieś 3 miesiące dopiero.

no i nieszczęsny ZOTAC 9800GTX+ AMP EDYTION wymieniony z Gigabayta 8600 GT który tam miał jakieś swoje wewnętrzne problemy:P

no i do tego Win 7 Enterprise 64 Bity

Problem jest taki że “siadają sterowniki” i karta się wiesza.

to może od początku

Odinstalowałem sterowniki przed wymianą grafiki mimo iż to też GF no ale, tak postanowiłem.

Włożyłem kartę grafiki ładnie mi ją 7demka wykryła zainstalował się najpierw sterownik z samego Windowsa potem ładnie najnowsze sterowniki się zainstalowały :slight_smile:

Wszystko chodziło ładnie super elegancko.

aż pewnego dnia gra w którą grałem Super Meat Boy (polecam) :slight_smile: się zawiesiła. Zresetowałem komputer i szok ARTEFAKTY, PASKI I INNE ATRAKCJE NA MONITORZE… kiedy dochodziło do okna logowania obraz zmienił się na czarny i nic…

No to uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym odinstalowałem sterowniki zainstalowałem jeszcze raz - i wszystko super :slight_smile:

I po kilku dniach komputer znowu zawiesił się na tej grze… znowu artefakty i tym razem do tego okropne problemy ze sterownikami

po zainstalowaniu sterowników niby wszystko oki ale F1 2010 (które wcześniej ładnie chodziło) wywala mi jakiś błąd i nie chcę się w ogóle uruchomić.

Zacząłem sporo czytać przeglądać fora… usunąłem sterowniki Drive Clenerem i zainstalowałem od nowa…

no i ciągle tak jak by karty grafiki nie było, Windows ja widzi rozdzielczość mogę ustawić taką jak na zainstalowanych poprawnie sterownikach… programy się wieszają… gry nie działają… albo działają chwilkę po zainstalowaniu sterowników na nowo a potem znowu zawiecha zaraz po odpaleniu lub w ogolę nie odpalają… Dodam że to gry które wcześniej na słabszej grafice działały b.dobrze… No i działały dobrze też na początku póki na tym 9800 nie zaczęło mi się wszystko walić

Wyczyściłem grafikę… zmieniłem pastę

Karta ma podłączone dodatkowe kable zasilania

Sprawdzałem na innym zasilaczu (z moim kompem) Corsair CX500 500W… NADAL TO SAMO

sprawdziłem nawet na innym kompie z jakimś i3 i 4gb ramu - i tam wszystko OKI … ale w sumie u mnie też dość długo działał bez problemu, zanim coś powaliło się ze sterami pierwszy raz.

sprawdzałem z rożnymi wersjami sterów

Zrobiłem format i zainstalowałem wszystko od nowa… i dokładnie to samo.

Ogólnie cały czas dziwnie instalują się sterowniki… to znaczy że czasem po instalacji gry działają (którą chwilę) a czasem nie chcą w ogóle odpalić czasem jest control panel nividi czasem go nie ma po prawo kliku myszką na pulpit… A czasem wszystko oki działa 2 -3 dni po instalacji sterowników na nowo.

Co mogę zrobić jeszcze ?

ARTEFAKTY,PASKI itp .bardziej na moje to wygląda na to że problem leży po stronie zimnych lutów .Przy podwyższonej temperaturze pokazują się problemy.Ale spróbuj jeszcze :

1.Sprawdź temperatury w idle i w stresie(np.GPU-Z zaznacz opcje “log to file” i pograj trochę .

2.Zmniejsz taktowanie na rdzeniu i pamięciach np: o 50 Mhz i zobacz czy problem ustąpił(MSI Afterburner,Riva Tuner )

3.Najnowsze sterowniki http://www.guru3d.com/files_details/gef … nload.html

Niestety praktyka pokazuje, że w przypadku arefaktów, pasków itp. problem leży w 100% w hardware i kombinowanie ze sterownikami nie pomoże. Można spróbować z “wypiekaniem” grafiki ale to pomaga (o ile w ogóle) na krótki okres (miesiąc, dwa, pół roku). Najlepiej zainwestować w jakąś niedrogą, w miarę wydajną budżetową, ale NOWĄ kartę graficzną.

Myślałem że to może po części problemy sterowników ponieważ wszystko ładnie działa potem komputer się wiesza… robię reset włączam i mam wszystkie objawy tak jak by nie było sterowników… nie ma paneli nividi… w menadżerze urządzeń mam trójkącik z wykrzyknikiem jak by karta nie byłą zainstalowana…

na różnych forach czytałem że po wymianie zasilacza było już wszystko oki… a objawy były takie same… ale zasilacz wymieniłem co prawda na godzinkę i też działo się to samo… ale na innym kompie działała karta grafiki kolo 2h w stresie Guild Wars 2 i wszystko działało no ale u mnie na początku jak ją włożyłem tez działało 2 tyg wszystko w porządku

jeszcze podobno może być tak że nie podłączyłem pod 12V kabelki zasilania ale nie wiem jak je rozpoznać :smiley: po za tym kombinowałem z rożnymi kabelkami i ciągle na moim kompie to samo z moim zasilaczem… i zasilaczem z innego kompa…

Co do wypiekania :stuck_out_tongue: już tak robiłem z inną kartą w innym kompie działa już rok :D… ale tam to artefaktów było od groma :smiley: a u mnie są tylko po tym jak walną mi sterowniki…

nie mam od kogo karty grafiki porzyczyć takiej która działa na pewno bo wszyscy maja radeony :smiley:

no nic zainstaluje jeszcze te sterowniki Beta 3.10

co do sprawdzenia jej pracy w stresie to ciężko bo ona się wiesza po 30 sec włączonej gry :stuck_out_tongue:

pobawię się może i z tą kartą w jej wypiekanie :stuck_out_tongue:

a tak przy okazji

@ 40rozbojnik

masz widzę procesor AMD FX-8120 - coś możesz o nim powiedzieć bo dość rożne skrajne opinie o nim czytałem a planuje po nowym roku kupić nowego kompa z Fx- 8350 ale to dopiero po świętach :frowning:

Dzięki za odpowiedzi :stuck_out_tongue:

P.S Pozdrowienia dla Ani która nie wierzy mi że mam problemy z kompem i dlatego nie mogę z nią pisać na FB :smiley:

EDIT

No dobra zainstalowałem te sterowniki 310 beta jak z linku z powyższego postu :slight_smile:

na początku gdzie normalnie startuje bios ten drugi ekran z taką tabelką … zamiast tego są literki B B B B B B B B B B B B tylko

dochodzi od ładowania systemu Windows i kiedy już powinno się pojawić okno wyboru konta użytkownika pojawia się czarny ekran i dysk pracuje w kółko lecz nic dalej :slight_smile: się nie dzieje…

Włożyłem starego 9600GT który ma swoje humorki również i on normalnie odpala a 9800GTX+ AMP Edytion działa bezproblemowo tylko w trybie awaryjnym :slight_smile: wiec nie udało mi się sprawdzić jego temperatur w stresie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ba na innych sterach działa tak samo… nawet po formacie dysku C i świeżym systemie też :stuck_out_tongue: wiec stery można wykluczyć ;D

Jutro go wypiekę i dam znać :wink:

Zamiast serii FX polecam kupić ,“JEŻELI” od AMD to Phenom II X6 1090T ,szkoda kasy na Buldki albo dołóż do Intela.

Postanowiłem spróbować wypiec kartę :slight_smile:

otworzyłem ją :slight_smile: a tam na pamięciach czarna pasta :slight_smile: chyba się przygrzał :slight_smile:

-wypiekłem

-położyłem nową pastę, na razie działa :slight_smile:

Konrad_GT ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

przepraszam

Poprawiłem

Nigdy nie miałem talentu do tytułów :slight_smile:

Pozdrawiam

Konrad

Jeśli nie jesteś zapalonym graczem, a używasz kompa do różnych zadań to FX’y są dobrym wyborem. Używam go już jakiś czas i nie mogę o nim złego słowa powiedzieć. Jedynie dołączone chłodzenie to okropny helikopter i trzeba zainwestować w coś lepszego (mam i polecam SilentiumPC Fortis, koszt ~ 130zł). Oczywiście również gram w gry - Max Payne 3, Crysis 2, Heroes VI śmigają bez zarzutu. Zanim kupiłem FX’a było nie do pomyślenia aby jednocześnie chodziło skanowanie antywirusowe (2 TB danych), konwersja kilku GB filmów, ściąganie plików i do tego gra. Teraz jak najbardziej. Jeżeli strasznie będzie Cię boleć fakt, że Twój proc osiąga 42 kl/s zamiast 62, lub 62 zamiast 68 to nie idź w AMD i kup sobie Intela. Uważam również że nie ma sensu kupować w tej chwili Phenoma - trzyma klasę, ale to stara konstrukcja.