98% wykorzystanie pamięci RAM

98% wykorzystanie pamięci RAM - w czasie bezczynności (np. odejde na kilka godzin od komputera) i jak wrócę to ciężko wznowić prace komputera bo maksymalne wykorzystanie pamięci RAM.

W tym czasie mam uruchomione podstawowe programy :

GG, Jdownloader, ale niekoniecznie musze je mieć uruchomione a pamięć i tak wzrośnie do maksymalnej wartości.

W menedżerze zadań - nie ma nic co by wykorzystywało tyle pamięci, raczej jest to “PLIK WYMIANY” - którego nie można zwolnić - dopóki nie zrestartuje system.

I co można w takim przypadku zrobić?

Pamięć wirtualna oczywiście ustawione - bez tego komputer nie będzie funkcjonować poprawnie…

C: min 16 MB max 16 MB

Z: min 12000 MB max 12000 MB

Pamięć RAM 8 GB

Włącz systemowy Monitor Zasobów i tam sprawdź ( górna zakładka Pamięć), co wykorzystuje tyle pamięci. Szczególnie w kolumnie Zestaw roboczy , w kilobajtach. Wykorzystanie przez jakiś proces więcej niż 150000 kB pamięci powinno Ci dać do myślenia.

Poza tym, moim zdaniem, masz fatalnie ustawiony plik stronicowania. Przy 8 GB pamięci fizycznej i pięciu dyskach (domyślam się, że system jest na dysku SSD, C = 64 GB) powinien być plik stronicowania ustawiony wyłącznie na partycji C , na wartościach (początkowy/maksymalny) co najmniej 1024/1024 MB. Natomiast na pozostałych dyskach i partycjach nie powinno być (przynajmniej na razie) żadnego pliku stronicowania, czyli ustawiony “brak”. Obecna wartość na dysku Z (12/12 GB!) jest niezrozumiała dla systemu i wręcz szkodliwa, ponieważ system nieustannie stara się zapełnić danymi ów olbrzymi plik stronicowania. Działa tu permanentna i niepotrzebna operacja “zapis/odczyt”.

Wykonaj zmiany, które proponuję, i wtedy dopiero sprawdź jak system będzie działał w tak ustawionej konfiguracji pliku stronicowania.

PS.“Zasady sztuki” Microsoft’u co prawda pozwalają, a nawet proponują tworzenie pliku stronicowania także na innym, niż systemowy, dysku fizycznym (jeśli jest ich więcej niż jeden), ale przy zachowaniu określonych reguł. Wtedy wartości pliku stronicowania na poszczególnych dyskach ulegną określonym zmianom, ale to już temat na inną okazję.

12 GB (Zalecane - taka informacja była…)

Już ustawiałem różnie na SSD od najmniejszych , do najmniejszych plik wymiany.

Gdy ustawie mniejszy to brak pamięci w systemie i komputer się zamraża na wieki , wieków! i Trzeba wykonac “twardy restart”

Jak ustawie większy to i wykorzystanie pamięci fizycznej 98%.

Wielokrotnie juz temat poruszałem ale Monitor Zasobób NIE MA nic takiego co wykorzystuje ogromne zasoby pamięci (normalna sytuacja)

Już nawet pobierałem zaawansowane programy, ktore pokazuja nawet ukryte procesy ale wszystko jest w normie.

Komputer dziala dobrze jak coś na nim robie ale jak odejde od komputera na jakiś czas to kaplica …

Może 8 GB to za mało? Ale nei chcę bez ustannie dokupywac pamięci RAM .

Aha użyłem programu do zarządzania pamięci i po wykonaniu Deep Defrag odzyskało 1,5 GB RAM! … Wykorzystanie 98% spadło an 83%

Przetestuj pamięć RAM tym programem http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12556.html. Każdą kość pamięci oddzielnie. Minimum 5 godzin.

Przed tym spróbuj zamienić miejscami pamięć. Następnie sprawdź działanie komputera.

Kurp55 - pamięci są dobre 100%, ŻADNYCH BLUE SCREEN itp od początku zakupu kości RAM - coś jest z plikiem wymiany lub/albo dodatkowo “wycieki pamięci”

Ewentualnie wiele dysków lub przeglądarka internetowa wykorzystuje max pamięć RAM - w trakcie bezczynności komputera.

ale na 99% jestem pewien ze to VSS , znów to włączyłem bo chciałem mieć włączone Przywracanie Systemu…

Shadow copy i VSS czyli usługa kopiowania woluminów w tle (Zawsze mi sprawiała problemy)

Jak włącze - to żegnaj RAM…

Jak wyłącze to żegnaj Przywracanie Systemu…

Musze jakoś sprzedać 4 kości pamięci RAM i kupić 16 GB RAM.

Nikt “normalny” nie mógł zalecać pliku stronicowania równego 12 GB! To jest jakieś nieporozumienie lub ignorancja. Usuń (wyłącz) go całkowicie z tego dysku “Z”. Potem zwiększ plik stronicowania na tym dysku C (systemowym) SSD do jakichś “ludzkich” wartości, choćby 512/512 MB. W układzie, jaki w tej chwili stosujesz, trudno się dziwić, że system operacyjny “zgłupiał” kompletnie.

Samo zwiększenie pamięci fizycznej (zamontowanej) RAM do 16 GB też nie rozwiąże Twoich problemów!

Jeżeli jesteś całkowicie pewny co do sprawności kości pamięci to zastosuj się do porady podanej przez Poraja. Usuń wszystkie pliki stronicowania oprócz pliku na dysku systemowym. Ja przy 8 Gb. pamięci mam ustawione na sztywno 2048 - 2048 Mb.

Winowajcą jest “Active Care” (iolo).