9800gt czy hd4850 + kilka pytań

Witam.

Modernizuję sprzęt, dorzucam do płyty głównej Asus M2N-E:

procesor: AMD Athlon x2 5000+

ram: Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 4-4-4-12

karta graficzna: i tu mam problem, bo chciałem już zamawiać galaxy 9800gt, ale nie było jej dostępnej w żadnym sklepie dostępnej, więc teraz muszę czekać aż się pojawi. Ale tak sobie czekając przeglądam karty ati hd4850 i widzę, że chyba jest sporo lepsza od 9800gt i jednocześnie nie dużo droższa. Ale teraz pytanie którego producenta karta będzie najlepsza? Zwracam uwagę na wydajność oraz chłodzenie, bo pewnie kartę bym chciał także podkręcić.

Moje kolejne pytanko to, czy procesor, który zamierzam kupić nie będzie hamował karty? Oczywiście go także bym podkręcił jakby jednak brakowało mocy, ale czy tak przy 2.8GHz karta będzie max wydajna?

Ostanie pytanie dotyczy podkręcania pamięci na mojej mobo. Płytka oferuje manipulację napięciem na pamięci w granicach 1.8-1.95V. Czy starczy to, żeby pamięci chodziły na 800MHz bez problemu?

zasilacz: Chieftec 450W

Od 4850 w tej kategorii jest lepsza tylko 9800GTx+ która jest sporo droższa.

@jaki producent

To jest bez różnicy gdyż w większości są to karty referencyjne .

Ja bym brał coś z 9800

Testowałem 4850 na 2 pc z różną konfiguracją i zawsze 4850 gorzej wypadał od NIBY słabszych modeli nvidi ale to moje zdanie i nie komentujcie tego bo wiem że powiecie 4850 Lepsze …

Testy robi się na tych samych konfiguracjach i ustawieniach.

Pod nVidię są robione gry. Jak to się zmieni, to ta firma zginie. Nawet jeśli teorytycznie słabsza karta, jest nieznacznie lepsza, od szybszego ATI.

Wszystkie gry oznaczone znaczkiem nividii lepiej spisują się na Geforcach .

GTA SA ma znaczek nvidii,

czyli co GTA IV będzie chodzić lepiej na 9800gt niż jak na hd4850 :wink: ?

To nie reguła, bo coraz częściej gierki ze znaczkiem nV chodzą gorzej na GF-ach.

Chodzi o to że bez tego ,znaczka" było by jeszcze gorzej (dla nividi)

… co do Pamięci: u mnie przed podkręceniem standardowo ustawiły się na 1.8V przy 5-5-5-15 i chodziły bez zarzutu. Voltów może (Nie musi! !!

http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=14258

troche drozsza od zwyklego hd 4850 ale z lepszym chlodzeniem no i juz fabrycznie podkrecana gralem kilka godzin w asasina na full detalach i nic mi sie z nia nie dzialo

Może napisz ile możesz przeznaczyć na tę grafike.

Może napisz ile możesz przeznaczyć na tę grafike.

hmm, co lepiej brać?

PALIT ATI Radeon HD4850 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (Sonic) (1.0ns) (675/2000)

czy może

Gigabyte HD4850 512MB 256 PCI-E GDDR3 Zalman

Obojętne… Bierz tą, która tańsza… :wink:

w sklepie w którym zamawiam jest 10 zł różnicy na korzyść palita :slight_smile:

no to chyba go wezmę.

oj ja bym wziął 10zł droższą Gigabyte na Zalmanie.