9800gt czy radeon 4850?

jak w temaCie 9800gt czy radeon 4850? oczywiscie zalezy mi na tym żeby np. STALKER poszedl bez zacinania na najwyzszych detalach w rozdzielczości 1024 na 768 i nfs undercover tak samo. :smiley:

Przy rozdzielczości 1024x768 na tym HD4850 pograsz w każdą grę na max detalach czy to DX9, czy 10. Na 9800gt także pograsz ale lepiej weź sobie Radeona.

a radeon podobno strasznie sie grzeje

Nom. Radki to piece hutnicze. Ja bym brał GeForca ale zaraz zostane stłumiony przez całe forum DP :stuck_out_tongue:

czyli radek lepszy a geforce tylko udaje lepszego bo to lepsza firma? no to chyba wezme 4800 :slight_smile:

wystarczy zrobić fanfixa i temperatura wraca do normy…

Bambosz107 , jeśli złapiesz gdzieś 4850 do 500 zeta to go bierz bo jest wydajniejszy od 9800GT. Jeśli nie to wybieraj między 4830 ,a 9800GT (prezentują podobny poziom wydajności).

Pharah , koledze chyba chodziło, że wezmie radka z serii 48 ;]

ok dzięx koniec temetu =D>

Zgadzam się bez zmiany chłodzeni na Radeonie temperatury będą wysokie ale to chyba nie problem dopłacić te parę złoty i kupić kartę z lepszym chłodzeniem, albo kupić referentala i samemu kupić chłodzenie i samemu założyć.

sobie zobacz Palita Sonic, Gainward Golden Sample czy Gigabyte Zalman to się przekonasz że Radki są chłodne.

Podobno Radeony są lepsze do działania w programach graficznych a w grach podobno sobie lepiej radza gf

NIE PAMIĘTAM JUŻ NA JAKIM FORUM TO PRZECZYTAŁEM

oczywiscie o wydajność w grach mi chodzi

@Scorpio Masz którąś z wymienionych przez Ciebie wersji? Pewnie nie… Mam referenta HD4850 i od sierpnia do dzisiaj karta dostała tak po “pupie”, że wentylatorek leci na +/- 70% obrotów żeby utrzymać 80 stopni w COD4. Znajomy poczekał na lepsze chłodzenie i kupił wersję Golden Sample. Temperatury są podobne to mojej :frowning: Ogólnie żałuję zakupu tej karty, moim zdaniem lepszy wybór to 9800 GTX+ od nVidii (wtedy mogłem ją kupić 50zł drożej :expressionless: od hd4850). W radeonie są mocno skopane sterowniki. Miałem wszystkie wersje od 8.6 i w każdej gry działały inaczej. Raz coś odpalało, raz nie. Raz chodziło ok, a raz się cięło jak poje**** (crysis do dziś nie chodzi). Udało mi się włączyć Far Cry 2. Super poszło na Very High i działało pięknie przy 1680x1050. Ustawiłem opcje graficzne na najwyższe (tzn. Ultra) i ładuje się mapka. Pierwsze co zobaczyłem do artefakty, różnowe ściany, granatowe kamienie itp. Po tym FC2 nie chce działać bez zacinania nawet na najniższych detalach. Karta sąsiada, 8800GTS, spisuje się duuuuużo lepiej mimo swojego wieku.

Palit Radeon HD 4850 Sonic montowałem u znajomego tydzień temu, temperatura w spoczynku 38 stopni w stresie 55 stopni obroty były ustawione na 50 % i było cicho, Far Cry 2 rozdziałka 1680x1050 opcje graficzne na Ultra chodził bez problemu, brak arfefaktów, różowych ścian i granatowych kamieni jak piszesz, stery 8.10 i wgrane hotfixy, z innymi grami też problemów nie ma.

@ dzikimuflon

Mam referenta od PowerColor i zadnych usterek przez ciebie wymienionych nie mam. U mnie wszystko dziala elegancko, ponadto fanfixa zastosowalem - 40% wentyl - HD4850 w STRESIE 60-65 stopni C max (idle - 43). Jak dotad nie mialem tez problemow z zadna gra (CoD:WaW, Bioschock, Wiedzmin, Assassin’s Creed, CoD2, FarCry2 i wiele wiecej - wszystkie na najwyzszych ustawieniach przy rozdzialce 1280x1024). Wiec jak dla mnie to jakas kiepska karte dorwales (musze powiedziec, ze pierwszy HD4850 jaki do mnie dotarl spalil sie po 10 minutach, bo cos z wentylem nie tak bylo - drugi dziala juz ponad 3 miesiace bez zarzutu i jak dotad zadna gra go nie pokonala).

http://pcarena.pl/page/84883/8/7-wspani … onow-4850/

dzikimuflon , coś mi się wydaje, że to nie wina karty (chyba, że felerny model Ci się trafił).

Bambosz107 , 9800GT jest słabsze od 9800GTX które jest porównywalne z hd4850, więc z tej dwójki to hd4850 brać.

"Podobno Radeony są lepsze do działania w programach graficznych a w grach podobno sobie lepiej radza gf

NIE PAMIĘTAM JUŻ NA JAKIM FORUM TO PRZECZYTAŁEM"

Mogłeś to przeczytać nawet na tym forum, ale kilka miesięcy temu - przed wypuszczeniem kart hd4xxx i nowych sterowników. Wcześniej faktycznie filmy hd lepiej były obsługiwane przez radki, a gf miały większe wsparcie dla gier (szczególnie przez słabe sterowniki radków). Teraz to porównuje się karty ze względu na wydajność w grach (o filmach się nie mówi, ale to się nie zmieniło).

HEEEEEEEEEEEELLLLLLP!

witam !

w tym tygodniu muszę kupić nowego kompa …proszę o pomoc!

zastanawim się pomiędzy tymi zestawami .

http://www.allegro.pl/item474251662_alf … 512mb.html

http://www.allegro.pl/item481206372_kla … 500gb.html

a więc głównie chodzi o kartę grafiki

do czego to ma slużyć

internet i inne takie z ktorymi radzi sobie prawie kazdy komp

głównym zadaniem tego kompa to będzie call od duty 5

gram na monitorze crt ctx 17 cali

pozdrawiam

rs

aaaaa zapomnialem gdyby ktos nie wchodzil na linka

to tak

procesor E8400

a karty to hd 4850 i GTX 9800 +

nie kupuj gotowych zestawów, powiedz ile masz zł do wydania i ktoś na pewno Ci złoży odpowiedni zestaw. Takie zestawy z allegro to śmiecie…

za 2300zł kupisz dużo lepszy zestaw

MSI P45 NEO2-FR /intel P45/ 449zł

Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ 269zł

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum 99zł

Gainward Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 499zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition 220zł

Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 245zł

OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 199zł

Pioneer DVR-215D 99zł

Antec Gamer Three Hundred 239zł

Razem: 2318zł

Ceny z esc.pl

Procesor bez problemu podkręcisz do 3.5GHz

Te zasilacze które są w tych zestawach to tragedia, ich markowe ramy to pewnie jakieś najtańsze.