9800GT sterowniki nie działają


(Lecho1523) #1

Zanim skasujecie temat może poczekajcie chociaż na odpowiedź założyciela.

Otóż, tutaj ich nie ma http://www.zotacusa.com/geforce-9800-gt ... p-fdl.html (sprawdźcie sobie całą listę, jedynie jest tam 9300...) a te które mi podaliście stąd http://www.nvidia.pl/Download/indexsg.aspx?lang=pl nie działają bo jest napisane że sterownik nie mógł odnaleźć sprzętu na tym komputerze.

Dodam że w ccleanerze nie wyświetla mi nazwy karty choć na starej wyświetlało i wiatraczek się nie kręci(a chyba powinien się kręcić cały czas?). W tych sprawach jestem laikiem dlatego tutaj piszę i proszę o wyrozumiałość. Podłączyłem kartę poprawnie i kupowałem jako 100% sprawną od zaufanego sprzedawcy więc chyba problem nie leży w niej, jedynie kabel od monitora do niej nie pasował(co mnie zdziwiło) ale podłączyłem go do drugiego wejścia które jest standardowo w komputerze. Może coś źle zrobiłem, nie wiem. Czekam na porady.


(freedom) #2

Z opisu wynika, że podłączyłeś monitor do zintegrowanej grafiki (pewnie na płycie głównej). Mam rację?


(Lecho1523) #3

Tak, tam gdzie wejścia na myszkę, klawiaturę itd... Przypuszczałem że to główny powód ale jak już pisałem nie znam się i pewności nie mam. Więc monitor musi być podłączony do karty żeby działała ona poprawnie?

-- Dodane 27.03.2012 (Wt) 15:57 --

W tej karcie jest podwójne szerokie wejście a potrzebuję wąskiego niebieskiego(jak bardzo potrzeba mogę zrobić zdjęcie), o jakie przejściówki pytać w komputerowym?


(freedom) #4

Tak, musisz się zaopatrzyć w coś takiego:

Do kupienia pewnie w każdym sklepie komputerowym.

P.S. W swoim wcześniejszym temacie podałeś link:

http://www.zotacusa.com/geforce-9800-gt ... p-fdl.html

Rozumiem, że masz właśnie taką kartę z dwoma wyjściami DVI-I?


(Lecho1523) #5

Tak, identyczna.


(freedom) #6

No więc to co podałem. Powiedz w sklepie, że masz monitor ze złączem D-Sub, kartę z DVI i chcesz jakąś tanią przejściówkę :wink:


(Lecho1523) #7

Oki dzięki za pomoc, idę do sklepu. Mam nadzieję że jak już ją podłącze to nie będę musiał więcej tu pisać :-).


(luger) #8

W zasadzie bios powinien wyłączyć automatycznie zintegrowaną grafikę w momencie wykrycia karty w złączu PCI express ale może u ciebie tego nie robi, dlatego sterowniki nie wykrywają karty NVIDIA.

Jeżeli masz monitor podłączony do wyjścia D-Sub na płycie głównej (zintegrowana grafika) i masz obraz na nim to znaczy, że jest tak jak napisałem. Dwie karty graficzne nie mogą działać jednocześnie, wyjątek to laptopy z NVIDIA OPTIMUS gdzie program przełącza się na kartę NVIDIA gdy potrzebna jest większa wydajność grafiki. NVIDIA Optimus działa tylko w Windows 7 i 8 na kartach od GeForce 400M, oczywiście wymagany odpowiedni chipset na płycie gł., zdaje się, że co najmniej HM 55. Nie wiem czy NVIDIA OPTIMUS jest też w wersji desktopowej #-o


(Lecho1523) #9

Eh, kupiłem przejściówkę, podłączyłem monitor do karty i działa(w sensie że jest włączony) ale nie wyświetla obrazu... Ja to chyba mam pecha. Nie wiem co robić.


(luger) #10

Jak nie wiesz co robić to przeczytaj to co dzisiaj napisałem przed tobą.

Podłączyłeś teraz monitor do karty NVIDIA ale obraz jest przekazywany przez zintegrowaną grafikę więc na nim nic nie zobaczysz. :lol:

Nie mogą na raz działać obie karty graficzne więc podłącz monitor z powrotem tam gdzie była żebyś widział co wyświetla BIOS, potem przestaw grafikę na PCI i podłącz znowu monitor pod kartę NVIDIA, zainstaluj sterowniki.


(Lecho1523) #11

I co mam zrobić?

Sprzedawca zapytał mnie "Czy podpięte zostało dodatkowe 6pinowe zasilanie z zasilacza do karty?" Nie wiem o co chodzi. Mogę zrobić zdjęcie wnętrza komputera i karty jak to może pomóc?


(luger) #12

No oczywiście to zasilanie dodatkowe powinno być podłączone ale bez niego karta powinna wyświetlać pulpit, nie może się tylko przełączyć w tryb 3D.

Tu masz o tym dodatkowym zasilaniu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1441181.html

-- Dodane 27.03.2012 (Wt) 18:19 --

Taka wtyczka z zasilacza:

25_1242854549.jpg

Wchodzi w to gniazdo na karcie:

87_1242853566.jpg

Jak zasilacz nie ma takiego czegoś to potrzebujesz takiej przejściówki:

82_1254341627.jpg


(Lecho1523) #13

Dostanę bez problemu taka wtyczkę w sklepie komputerowym i za ile i o jaką pytać? A jak mój zasilacz takiej nie ma to wystarczy że ją kupię i nie muszę od razu wymieniać zasilacza? Bo już sprawdzałem i nie ma tam takiej. Na karcie jest jeszcze inne wejście, mniejsze białe, do takiego samego podłączony jest wiatraczek.


(freedom) #14

Jaki masz w ogóle zasilacz (marka, model, moc)? Zabrałeś się za kupowanie karty od złej strony.


(Lecho1523) #15

Szukałem po prostu najlepszej karty za tą cenę bo poprzednia mi się zepsuła. Gdzie można sprawdzić jaki to zasilacz? Komputer kupowałem 3 lata temu to nie pamiętam a na zasilaczu nic nie jest napisane.