9800GX2 vs 3870 x2

No i jak zwykle nVidia wbrew przewidywaniom pokazała ATI gdzie raki zimują zobaczyłem pierwsze testy http://hard-pc.pl/czytaj/artykul/172/8.html no to jednak nie zawiodłem si na nVidi. Duuuuuża przewaga 9800GX2;d

Tzn wiesz obie karty są w innym przedziale cenowym :).

no właśnie… ale wirtuozów cena nie przeraża :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pewnie że nVidia lepsza.

rzeczywiście patrząc na te testy nVidia nie daję ATI najmniejszych szans… świetna karta.

świetna choć droga… ale i tak opłacalna… ma wydajność 2x8800GTS 512mb… a one kosztują 2000zł + dobra płyta na nforce 500zł… a tak to masz jedną kartę 9800gx2 1700zł i dobra płyta na p35 300zł

Te karty będą z czasem tanieć i będą opłacalne ;- )

Taka cena musi być … tańsze modele muszą się też sprzedawać, a i tak tego 9800GX2 maniacy już mają, więc kasa wpływa z każdej strony.

zobaczymy co będzie jak się pokażą inne wersje ;d słyszałem że jedna 9800GX2 ma mieć bezpośrednio zamontowane chłodzenie wodne;d

Ale również stwarza w niektórych grach problemy podobne co 3870X2 więc na razie nie ma to jak karta jednordzeniowa :stuck_out_tongue:

ta, jasne… a pompkę do wody dadzą wraz z kartą? jeśli tak to kupuje :smiley:

no raczej galaxy nie wypuści standardowego chłodzenia CM z heatpipe bo się to poprostu nie zmieści :wink:

poczekamy, zobaczymy, narazie nie ma co gdybać bo jedyne chłodzenie jakie wyszło to referencyjne… czekam co wymyśli galaxy/palit :wink:

owszem wyszła już kiedyś taka od assusa jeszcze z serii 7 ale cena była z kosmosu i nikt jej nie kupował

GX2 jest wydajniejszy od GTS w SLI

a ileż ten “kloc” żre prądu w stresie/idle

wystarczy zasilacz 450W. np Corsair.

366W przy obciążeniu (reszta kompa to mobo na nforce 7, c2d, ramy 2 gb i dysk 500gb :wink: )

czyli modecom mc 400 sobie poradzi :wink:

ja bym nie ryzykował tymi 400w 600 bym mu dał i miał był bym spokojniejszy

ja tylko pisze co wystarczy ale i tak lepiej brać dobrą 500W lub 600W :wink:

366W pobiera cała platforma ale czy Modecom MC jest w stanie zasilić linię 12V w 200W mocy? Do tego dojdzie procesor z OC, ile bierze z linii 12V?.

Jednak Corsair 450W to minimum.