A co z grami?

Powszechny problem dotyczy nowych oprogramowań a starych gier, czy gry na xp/win 7 dadzą radę na win 8 ?

wert141 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

To co było pisane pod Win7 (i w zdecydowanej ilości przypadków na Vistę) pójdzie na W8. To jest bez mała ten sam system biorąc pod uwagę API. Z grami pisanymi w czasach XP jest już różnie.

Gry starsze pod xp typu gothic 1,2 na win8 nie działają poprawnie, np.nie da się ustawić fullscrin gry.

Dodane 15.02.2013 (Pt) 9:26

Gry starsze pod xp typu gothic 1,2 na win8 nie działają poprawnie, np.nie da się ustawić fullscrin gry.

Witam.

Odnośnie tych dwóch gier, muszę dodać iż nie miałem z nimi żadnego problemu odpalając je na windows 8, więc obstawiam iż problem nie tkwi w systemie.

Pozdrawiam!

Ja napiszę krótko - nikt Ci tego nie powie. Jak sam nie sprawdzisz, nie przekonasz się, ponieważ ja np. na 7 instalowałem Max Payne 2 i okazało się, że niestety nie działa, a wszyscy uparcie twierdzili. że działa. W szczególności tutaj wszystko zależy od architektury systemu, jeżeli masz system 64 bit, możesz być pewny, że mało którą grę uruchomisz bezproblemowo. Ba, nawet może być taka akcja, że nawet setupa nie uruchomisz, bo wyrzuci error, że architektura systemu jest niewłaściwa. Tak właśnie jest z Max Payne 1 np., na x86 po wgraniu nieoficjalnego patcha naprawiającego dźwięk hula, na x64 już nawet nie chce się zainstalować, bo wywala error o niepoprawnej architekturze sprzętowej. Jak zależy ci na jakichś przedpotopowych grach, wgraj sobie XP na osobnej partycji i wtedy jak będziesz chciał korzystać z neta itd. włączysz 8, jak będziesz chciał pograć, wystarczy zrestartować kompa i włączyć XP i przynajmniej będziesz miał pewność, że wszystkie gry ruszą.