A-DATA S102 32GB pendrive USB 3.0

A-DATA S102 pendrive USB 3.0

Miał ktoś może do czynienia z tym pendrivem?

Osiągi jak w 2.0 tak i 3.0 całkiem i cena przystępna, wygląd tez niczego sobie.

Dla USB 3.0:

Prędkość odczytu - 68 MB/s

Prędkość zapisu - 30 MB/s

Dla USB 2.0:

Prędkość odczytu - 34 MB/s

Prędkość zapisu - 21 MB/s

Chce kupić 32GB na zapasową kopię ważnych dokumentów.

Możesz spokojnie kupować tego pena mam takiego samego i naprawdę szybko na usb 3.0 przerzuca duże pliki, dla przykładu gra 12 GB mniej niż 4 min :slight_smile:

Pen doszedł dziś :wink: na FAT32 w USB 2.0 wolniej kopiuje dane od SanDisk Cruzer Contour. Po formacie na exFAT przy większych plikach już minimalnie lepiej kopiuje od SanDiska, jednak przy plikach mniejszych jak 1MB (pliki worda, exela, pdf i zdjęcia wielkości 2MB i mniejsze) dalej nie ma poprawy (1,58GB w 6 min i 17 sek, gdzie SanDisk zrobił to w 4 min 37 sek). Widać wyraźnie, że nie lubi małych plików :stuck_out_tongue:

Przy USB 3.0 będzie lepiej, jednak w trybie USB 2.0 niczym nie zaskakuje.

W USB 2.0 weź lepiej OCZ Rally2 jak masz USB 3.0 to weź Adata ale 32GB ma lepsze transfery niż 8 czy 16GB. A suche testy benchmarkiem niewiele ci dają. Osobiście jak wyżej pisałem w USB 2.0 słabiej sobie radzi przy kopiowaniu małych plików a i tak trzeba go sformatować do exFAT (trochę jednak żałuję że nie wziąłem OCZ rally2)

Te prędkości podane prze zemnie wyżej są dla wersji 32GB podawane przez producenta.

W sumie to potrzebuję głównie do kopiowania dużych plików przez USB.2.0 i jeszcze waham się między Patriot Rage a właśnie tą Ocz-tką.

Dodane 13.02.2011 (N) 22:01

Dla potomnych kupiłem tego pena, a to moje testy:

A-DATA S102 16GB

adatas1021.jpg

Testy po rozpakowaniu, narazie tylko USB 2.0.

przechwytywanieadatates.jpg

przechwytywaniecryst1.jpg

Kopiowanie plików:

uuuur.jpg

Ja ostatnio kupiłem ten wynalazek, jednak już w cenie 65 zł i z myślą o USB 3.0

Testy pokazały coś takiego, więc bez rewelacji jeśli chodzi o zapis.

adatas102usb30.jpg

No i jeszcze tym Crystalem sprawdziłem i mamy coś takiego.

adatas102usb30crystal.jpg