A disc read error occured. Problem z dyskiem w laptopie

Nie wiem czy to odpowiedni dział, jeżeli nie to przepraszam.

Mam pewien problem, ponieważ grałem sobie na laptopie Toshiba Satellite, aż nagle komputer mi się zresetował, wyskoczył mi komunikat: A disc read error occured. Please Ctrl + Alt + Delete to restart. Wykonuje tą czynność ale niestety powtarza się ona w nieskończoność. Może to jest spowodowane tym że laptop uderzyłem 2 razy przypadkowo? Laptop nie był czyszczony od nowości (około 4 lata) i nie ma podkładki chłodzącej, pomimo że czasami chodził 3 dni z rzędu bez wyłączania go ani nic… Będę musiał kupić nowego laptopa, dysk, czy to tylko jakiś drobiazg? Proszę o pomoc…

Odkręć klapke pod laptopem i dociśnij kable które są podłączone do dysku. Jeśli nie pomoże to spróbuj przywrócić system z partycji recovery (o ile jej nie skasowałeś) do stanu w jakim wyciągnąłeś sprzęt z pudełka. Włącz laptopa i jak na ekranie pojawi się logo producenta wciskaj przycisk 0 i powinien rozpocząć się proces przywracania z partycji recovery. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi na ekranie poleceniami.

UWAGA! Proces ten kasuje wszystkie dane z dysku bezpowrotnie!

Pozdrawiam!

ziomgg ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Tylko że ten dysk jest na 90% padnięty, nie wiem gdzie te kable są przy tym dysku, ja widzę tylko styki. Ale raczej co mi da to recorvery jeżeli dysk jest prawdopodobnie padnięty? Jak sprawdzić bootsectory na dysku ?