A disk error occured... Przeboj z dyskiem twardym?


(Marcin E Pc) #1

Witam!

Mam laptopa Fujitsu Siemens Amilo Pro 2030, i w nim był dysk 60GB. Wszystko ładnie pięknie aż nie zaczał wyświetlać się błąd dysku. Uruchomiłem konsolę odzyskiwania fixboot, fixmbr, chkdska /r <- z 3h trwało ponaprawiało niby wszystko ok. Instalacja systemu, i po skopiowaniu plików po uruchomieniu bluescreen i informacja żeby sprawdzić dyski. Wtedy zaczeło się pojawiać A disk read error occurred... Pomyślałem że nic nie pomoże, tylko nowy dysk. Ale zeby mieć pewność wyjąłem z HP drugi dysk, podłaczyłem pod Fujitsu i to samo się wyświetla, dysk wykrywa (dysk z systemem od HP WinXP HE). Pod HP podłaczyłem z Fujitsu to go nawet nie wykryło. Czyli dysk też na śmieci, ale dlaczego na dysku z HP to samo się dzieje? Dysk z HP działa w laptopie HP. Czy przez to że system jest zainstalowany (WinXP HE)? Robiłem na nim też fixboot, fixmbr. A jeszcze w 3 laptopie ASUSa mam 250GB dysk, który po podłączeniu do Fuji nie jest w ogóle wykrywany. I koniec końców, po włożeniu wszystkich dysków na miejsce w Fuji wyświetla:

Usuń dyski lub inny nosnik

Zrestartuj, naciskając klawisz

I jak na to patrzeć?

Pozdrawiam


(Bogna2009) #2

Odpal MHDD i sprawdż czy masz bad sectory.

Dysk już wiekowy więc mógł się zużyć.


(Bela Daniel) #3

Ewentualnie można spróbować zrobić LOW FORMAT. Jeśli są BAD SECTOR'y to większość potrafi naprawić. Dodatkowo powoduje że nie pojawiają się od razu nowe.


(Marcin E Pc) #4

Już robiłm low level formata, nic nie pomogło, już jestem nastawiony na wymianę hdd, ale dlaczego 2gi dysk z HP, działający w laptopie nie działą w Fujitsu?


EDIT:

Robiłem test mhdd, przy 0,1% zawiesza się, pokazuje dużo bad sektorów, dużo odczyt >500ms. Dysk do wywalenia. Ale dlaczego w Fuji nie wykrywa mojego dysku z laptopa (z Asusa). W ogóle w biosie zamiast nazwy dysku jest none. Dlaczego tak?

Pozdrawiam