A disk read error occured (ctrl+alt+del)

Mam problem. Laptop ma problem z baterią. Po odłączeniu kabla od razu się wyłączał. Oczywiście to psulo dysk itd. Pewnego razu po uruchomieniu zobaczyłam piękny czarny ekran ,A disk read error occured
Press Ctrl+Alt+Del to restart,
Stary laptop copmas z Windows 7. Zgralam już wszystko z dysku na płytę. I teraz co zrobić, żeby uruchomić? Płyt do niego już nie mam. Służył mi do pracy (takiej pseudo) więc jest mi bardzo potrzebny. Da rady bez kupowania windowsa?

Kupić legalnego Windows 7 to się chyba już nie uda! A może jednak spróbować uruchomić ten system? W tym celu trzeba jednak dysponować sprawnym, innym komputerem i wykonać narzędzie naprawcze, czyli tzw. “bootowalną” płytę CD z programem: https://www.majorgeeks.com/files/details/boot_repair_disk_64_bit.html (uwaga na wersję odpowiednią do naprawianego systemu, 64- lub 32-bitową). Po wykonaniu płytę uruchamia się tak, jakby się chciało instalować system, czyli spod bootowania. Po pojawieniu się okna klika się przycisk “Recommanded repair”.
Bez%C2%A0tytu%C5%82u

PS. Rzecz jasna, skoro jest problem z akumulatorem, nigdy nie odłączaj kabla zasilającego podczas pracy laptopa! Najpierw prawidłowo wyłącz system.

Podrzuć nam linka do tej strony Windowsa :slight_smile:

1 polubienie