A DISK READ ERROR OCCURED Pomocy!

Witam. Mam problem, a mianowicie czasami kiedy włączam komputer wyskakuje mi błąd A DISK READ ERROR OCCURED. Mam dwa dyski w komputerze, dysk SATA 500GB i ATA 70GB, kiedy oba są podłączone wszystko jest ok, do czasu kiedy odłączę ten dysk ATA wyskakuje A DISK READ ERROR OCCURED lub kiedy wyłączę kompa wieczorem i odpalę znów rano pojawia się ten sam komunikat i musze wtedy podpinać taśmy w inne sloty. Jeśli oba dyski są podpięte do komputer działą normalnie . System jest zaninstalowany na dysku SATA Proszę o Pomoc.

Z góry dziękuje :slight_smile:

Prawdopodobnie miałeś czynne oba dyski podczas instalowania systemu operacyjnego.

W tej sytuacji część plików startowych znalazła się na dysku ATA mimo, że system nie był na nim instalowany.

W rezultacie nie będziesz mógł teraz odmontować tego dysku (ATA) bez systemu. Muszą oba pracować, bo są od siebie zależne.

Należało podczas instalowania systemu odłączyć kable z dysku, na którym nie miało być systemu, zainstalować system na jednym dysku (SATA) i po zainstalowaniu podłączyć dopiero drugi dysk (ATA). Wtedy mógłbyś go sobie w dowolnym momencie odłączać bez problemów.

Dzięki za odpowiedz. Zaraz zabiore się za formata więc dam znac co udało mi się zrobić :slight_smile:

Czyli, odłącz fizycznie dysk ATA na czas instalowania Windowsa na dysku SATA.