A dział recenzje, czemu nie?

Fajna sprawa taki dział, nawet jako ostatnia opcja na forum :stuck_out_tongue:

Obejmowało by to: recenzje sprzętu

recenzje oprogramowania

Powiedz tylko kto pisał by recenzje sprzętu/oprogramowania. I kto sprawowałby “kontrolę” nad jakością tych artykułów.

Pisali by użytkownicy, a zatwierdzali by odpowiedni ludzi(czyt. redakcja) :smiley:

Pomysł mi się podoba tylko gorzej z wykonaniem, bo redakcja ma dużo na głowie. Ale warto nad tym pomyśleć.

co nasz na myśli pod słowem “recenzja”?

jeśli userzy mają testować hardware to ja dziękuję =D>

może nie testować, ale np jak ktoś se kupił jakąś drukarkę a potem by napisał co o niej myśli wady zalety to by to komuś może pomogło, wiele jest takich pytań na forum odnośnie opinii jakiejś rzeczy

Recenzja może zawsze podchodzić pod opinie… :stuck_out_tongue:

Recenzje może napisać user, następnie siły wyższe zatwierdzają.

Mógłby powstać taki miniregulamin co musi zawierać i tyle.

No dokładnie. :smiley:

Widziałem takie działy jak recenzje na niektórych forach

Każdy kto już trochę posiedział na tym forum wie, że ile osób tyle opinii.

Zatem tworzenie nowego działu tylko po to by zachwalać posiadany przez nas soft czy sprzęt wydaje mi się chybionym pomysłem.

  • I co z tego?

W zasadzie to kolejny powód na “nie”, bo skoro inni mają to dlaczego my też musimy?

Już widzę te tematy że avast jest najlepszy i dlaczego, że nie avast a kaspersky, a nie bo norton, zę nod, dlaczego lubię windowsa 98, a dlaczego nie lubię visty …albo żywcem zerżnięte teksty z innych stron “lub czasopism” :x

No więc pisać musi ten kto się zna! :stuck_out_tongue:

Przecież wiadomo że recenzje w stylu “najlepszy zestaw 2.1” czy tam “najlepszy antywirus jaki kiedykolwiek widziałem” nie będą dopuszczane. W końcu recenzja nie ma dać czystej odpowiedzi KUP TO, ZAINSTALUJ TO, to miałoby pomóc w wyborze jedynie.

Jeśli ktoś pisze recenzje głośników 2.1 to musiał mieć kilka takich zestawów, musi wszystko udowodnić, argumenty, zdjęcia itd.

A jak ktoś piszę recenzje antywirusa to musi powiedzieć W CZYM jest X lepszy od Y, dla jakich PC i tak dalej…

No, argument na NIE jest, ale jakby był dobry dział, tak dobry jak całe forum… To napewno z ciekawości przeglądałbym DOBRE recenzje, które User pisze po dłuższym czasie użytkowania, dołącza SWOJE zdjęcia,i nie rżnie materiału z internetu.

Chociaż wątpie żeby to weszło, gdyby miało być już by było :stuck_out_tongue:

Zajrzyj sobie do działu Sprawdzone Porady

i sam oceń jego zawartość merytoryczną.

Rzetelnie opracowane tematy są w nim

wyjątkowo rzadkie

Odnieś to sobie do swojej propozycji

i sam zobacz, co Ci wyjdzie.

No w sumie racja… :expressionless:

No pewnie, zróbmy dział recenzje, może jeszcze erotyka i religia, a czemu nie? Oo, dział download też by mógł być.

Ale teraz dowaliłeś… ^^

Co ma piernik do wiatraka. :smiley:

Dreambrain Zapomniałeś o polityce, gdzie można by umieszczać tematy typu “Czym się różni PO od PiS”…

Moim zdaniem pisanie obiektywnych recenzji programów przez userów było by tak samo wykonalne jak jak obiektywne pisanie o partii tej, czy innej… Każdy ma swoje zapatrywania…

Weźmy taki SP3 do XP. Jednym wszystko działa, innym się sypie po jego instalacji… Czyja opinia będzie obiektywna?

Chociaż może o to właśnie chodzi by skonfrontować różne opinie i na ich podstawie podjąć decyzję, czy warto się czymś zainteresować czy nie… Tyle, że takie opinie można poznać chociażby czytając komentarze pod programami.

To że wiatrak może sie spierniczyć a piernik nie może zawiatraczyć.

Odnośnie tematu pomysł zupełnie do luftu ze względu na brak obiektywizmu recenzji i ewentualnych osób do ich weryfikacji.