A może by tak IRC'a?

No, już widzę te zachwyty

Ja tam wiem swoje.

Ja jestem za stworzeniem kanalu mIRC :wink: dobry pomysł :slight_smile:

Tylko pytanie po co to komu??

Macie SB i nie ma na nim oczym dyskutować, poza rozmówkami o :dupa: Maryny w stylu wybijam w squl, jem pizzę, idę spać. Na IRCu było by to samo. Swego czasu na Vortalu był próby uruchomienia chata i po około dwóch tygodniach został zlikwidowany ze względu na bardzo niską frekwencję. Z ircem pewnikiem stanie sie to samo. Resamując potrzebne jak kwiatek przy kożuchu 8)

I to pomimo ogłoszeń

Sądząc z SB - do niczego

ale lepiej by spam był w SB i IRCu niż w poważnych tematach, czyż nie? :stuck_out_tongue:

załużcie sobie kanał o innej nazwie, reklamujce go sobie na gg i tyle…

Lepiej, aby go nie było wcale 8)

polkO to nie o to chodzi, bo kanałów na IRCu mam sporo, chodzi tutaj o coś co pomogło by połączyć użytkowników DP w bardziej zintegrowaną społeczniść (nieukrywajmy, iż jest to pewien rodzaj społeczności) oraz by móc udzielić pomocy.

squeet spam, był jest i będzie wysiłkiem moderacji można go co najwyżej usuwać (nie wydaje mi się by można go było zwalczyć)

I dokładnie tak to było…

Była mozliwość chatowania i tak jak wy to nazywacie “zawiązywania społeczności”…

Niestety wszystko leglo w gruzach, bo pies z kulawą nogą tam nie zajrzał…

SB, jak każe SB - ma swój klimat: gada się o … Maryny i wstawki są z reguły na zasadzie luźno wrzuconych uwag, czy wręcz monologów.

Nawet jak ktoś za parę godzin to skomentuje, czy rzuci własną uwagę - to spoko! Na tym polega właśnie SB!

Natomiast zarówno kanał chatowy, jak i stricte IRC-owy ma to do siebie, że musi się spotkać minimum dwóch by toczył się dialog.

I dalej uporczywie wracam do podstawowej sprawy: żeby kanał był firmowany marką DP - musi być zgoda Administracji i chęć, a przede wszystkim mozliwość i wydolność moderowania tego kanału.

Innej opcji nie ma!!!

Jak na tym kanale ma się toczyć wolnoamerykanka w stylu np. obgadywania co poniektórych modków, czy porad ws. cracków - to sorry, ale chyba nie tędy droga! :x

A skąd wiem, że tak będzie? Bo wiem i już… nietrudno pomaszerować śladami psychiki ludzkiej, by przewidzieć to i owo…

A takie tam, że ten kanał będzie reklamą DP - to tylko ściemniackie teksty! DP nie potrzebuje reklamy w ten sposób, a pójdę nawet dalej - że nie potrzebuje dodatkowej reklamy w jakikolwiek sposób, bo pozycja tej strony jest mocno ugruntowana!

A propos udzielania pomocy - to przecież udzielamy jej chyba w sposób jawny i ku pamięci potomnych, czyli wszystko mają wchłonąć oficjalne zasoby Forum przetworzone w szukajce, a nie żadne tam kanaly IRC-owe!!!

I tym samym bliżej bylibyśmy idei blogaska i paplania na chacie, niż usystematyzowanej pomocy!

czasem trochę luzu jest niezbędne do życia :wink:

Tak więc administracja strony w tym temacie się raczej nie wypowie (nie licząc postu liska który niewypowiedział się zabardzo na temat tej idei), czyli pomysł raczej przepadł. Cóż mówi się trudno :frowning:

Jak jednak admini się przypatrzą forumowej społeczności może jednak kanał będzie. Nie za bardzo się znam na IRC-u ale można chyba założyć jakieś hasło. Wtedy te hasła byłyby dawane tym osobą które nie złamały regulaminu ostro lub nie pisały o cr***ch. I każdy będzie musiał zgłosić swój nick u moda. Dopiero wtedy by otrzymywał hasło. Wiem że to nie jest super ochrona bo zawsze ktoś może komuś podać to hasło ale jednak zawsze. Ja jestem za IRC’em:!:

Tylko pytanie po co skoro się na nim nie znasz :stuck_out_tongue: :lol:

Nie za bardzo znam się na zakładaniu IRC-a. :frowning:

Kto tu mówi o zakładaniu IRC-a , mówimy przecież o jego obsłudze :pada:

Wiem ale fiesta się spytał

więc odpowiedziałem że nie umiem go zakładać ale obsługiwać tak:!:

Wię czegoś nie rozumiem, jak mozna być za czymś skoro się tego nie zna :pada: . ~~