A WP brnie w "1login od WP"

Miałem na myśli, że nie można korzystać z tej usługi bez maila. Mail w wp to nadal mail :wink:

Biorąc pod uwagę, że:

1login od WP jest usługą, która pozwala Ci na logowanie się do serwisów należących do Wirtualnej Polski za pomocą jednego loginu i hasła.

1login od WP możesz założyć za pomocą dowolnego adresu e-mail.

to nie widzę nic dziwnego. Dla większość kont/usług internetowych, podstawą jest adres mailowy.

Dla jasności. O ile mnie pamięć nieulotna nie myli, nie jest przewidywane wymaganie 1Login™ do posiadania konta na forum, na portalu w forum, w portalu. Przedstawiciele redakcji potwierdzili.

@docent @Snow_Rainy

Czy coś się w tej kwestii zmieniło?

Nic się w tym temacie nie zmieniło, ale dopytam po świętach jeszcze na wszelki wypadek :wink:

W sumie czy naprawili bug, że jak ktoś dawno temu usunął 1 Login to może ponownie się rejestrować - niby prace trwały (zapewnienia z 2021) ale kont dalej nie da się migrować:

  • „Wystąpił błąd podczas migracji konta” na poziomie domeny poczta.wp.pl;
  • jakiś podobny komunikat o błędzie z formularza 1login.wp.pl.

czyli najpewniej WP je usunie 16 maja i trzeba śpieszyć się z rejestracją by jak najmniej maili trafiło w dev/null lub w obce ręce - a 15 maja z pomocą POP3 zrobić kopię zapasową staroci.

Mnie nękali ciągle tym 1 Loginem i była opcja, aby połączyć swoje konto.
Połączyłem i „zapomniałem”.
Kilka razy wyskakiwało mi logowanie do poczty za pomocą tego 1 Loginu, ale po kilku dniach mam nadal „normalne” logowanie.
Pokazywała mi się ta opcja logowania 1Loginem na kilku stronach, ale się chyba jakoś wylogowałem i mam już teraz spokój.
Ale jak widać, chyba będzie potrzeba korzystania jednak z tego cudaka.

Co w tym złego? Jedno konto do WP Pilot, poczty, DP może kiedyś, co to takiego?
Podobnie jest z kontami Google, Microsoft, Apple i Huawei. Jedno konto do wszystkich usług. Jestem za, tylko niech nie wymuszą 2FA, bo u mnie Z Ms EDGE nie działa.

Ja od WP to chcę mieć tylko skrzynkę pocztową i normalnie się do niej logować…
Nie mam potrzeby logowania się do innych serwisów, a tym bardziej być zalogowanym we wszystkich.

Nie wiem jakim desperatem trzeba być by mieć na WP skrzynkę mailową czy cokolwiek innego. Jest tyle lepszych zamienników jak choćby protonmail. Ja skrzynki na WP używam jedynie jak umieszczam gdzieś w necie jakieś ogłoszenie na przykład gdy chce coś sprzedać. Wtedy podaje adres na WP a gdy już sprzedam to o skrzynce zapominam i gdy sprzedaje coś znowu to zakładam nowy adres. Nie rozumiem o nie zrozumiem nigdy ludzi którzy jako główny czy nawet drugi adres mailowy używają skrzynki WP.

A ja powiem, że dotychczasowy brak 2FA sprawia, że polskie poczty są całkowicie niekonkurencyjne wobec GMaila/Hotmaila, świadczonych przez USA.
Wiem, że mamy kraj w którym nawet większość ministrów i premier używają konsumenckich skrzynek na *.com, ale przydałoby się nie być całkowicie, pod każdym względem bez reszty i z radością uzależnionym od amerykańskich dostawców :slight_smile:

I Proton mail niekoniecznie nadaje się do celów komercyjnych.

Co do kodów 2FA to ja nie widzę powodu by działały źle z Edge Chromium (bo raczej nie chodziło o Edge Legacy) jak zegary mają niskie różnice czasu - raczej widziałbym problem, że 8 sekund generuje się kod w apce na Androidzie i komuś 22 sekundy mogą już nie starczyć (da się odczuć, że potem licznik leci z przyspieszeniem 1,25–1,37).
Na to raczej nic nie pomaga - nawet weryfikacja czasu z kilkoma zegarami atomowymi.
Może ktoś złamie tę „engimę” (jak i Steam się udało) i kod będzie można generować w dowolnej apce lub webaplikacji.

Do celów komercyjnych nie nadaje się też WP.

Jeśli chodzi o darmowe skrzynki, to Google potem przepaść, muł, wodorosty i wyłania się z dna jakiś zarys WP, onetu i podobnych.

1 polubienie

Gmail jest świetny ale prawda jest też taka, że jeżeli ktoś ma telefon z Androidem to na usługi od Googla jest po prostu skazany. Brak tutaj jakiejkolwiek sensownej alternatywy bo wszystkie usługi Google i poczta są świetnie zintegrowane z Androidem.

1 polubienie

Mi z włączonym 2FA Google Chrome loguje się po podaniu kodu z aplikacji 1Login, a podczas próby logowania w MS Edge Chromium co? Błąd podczas logowania i mnie nie wpuszcza… Poza tym, by skonfigurować klienta poczty typu Thunderbird, The Bat czy ten w Windowsie co jest, musisz mieć drugie, jednorazowe hasło. Logowanie na komputerze u koleżanki??/ Nie, bo musisz wygenerować kolejne, jednorazowe hasło… Szkoda słów, no chyba, że to twój nowy komputer i konfiguracja klienta poczty, to OK…

To, czy mam, czy nie mam poczty WP - moja sprawa i sobie korzystam z czego chcę i jak chcę. Mam to od 2007 roku, zarejestrowane wszystkie konta na ten adres i nie zmienię go na inny, bo bym musiał zmieniać wszędzie podany adres na ten nowy…
To moje zdanie i nie dislike’ujcie mych postów…

Nigdy nie proś o takie rzeczy bo to zawsze przynosi odwrotny skutek.

No chyba tak, bo kolejny dislike… Dzięki za poradę.

Zresztą nie bardzo jest się tym czymś sens przejmować. Tutaj dislike właściwie nic nie znaczy i nie ma wpływu. Tylko po prostu masz pod postem grafikę z łapką w dół. I to wszystko. Post twój nie jest ani ukrywany ani flagowany. To nie ma na nic wpływu. Jest tylko ogólnym wyrazem tego czy ktoś się z twoim zdaniem zgadza czy nie.

Dobrze, THX

Co do tego mail’a, to każdy korzysta z tego i używa tego, co mu pasuje i do czego jest przywiązany / przyzwyczajony i tyle… Spam? No posprzątam sobie w weekend, czy w wolnym czasie i tyle. Moiom zdaniem nie ma skrzynki bez śmieci i reklam. Ponoć Gmail nie ma spamu, bo mój brat mi kiedyś o tym mówił, ale czy to prawda, to nie wiem. Ja bym Gmail’a nie mógł używać, bo mam cały Dysk Google (15 GB) zawalony zdjęciami i moimi starymi MP3’kami z czasów zgrywania płyt CD i odtwarzania tego na Pentagramie Cineo Gold <3

2FA nie wymaga kontrowersyjnej polityki prywatności i płatnej infolinii.

Proton jest głównie do celów komercyjnych, w zastosowaniach prywatnych jest dość drogi.

Co do tego mail’a, to każdy korzysta z tego i używa tego, co mu pasuje i do czego jest przywiązany

Tyle teorii, a praktyka jest taka że takie serwisy jak poczta wp żyją głównie dzięki temu że są tam porejestrowane adresy firmowe których zmiana bywa problematyczna. Z samej specyfiki usługi łatwo wywnioskować że mowa tu głównie o małych i mikro firmach.

Prywatnie mało kto tego używa bo zalew spamu jest nieporównywalny z żadną normalną usługą email.