A WP brnie w "1login od WP"

Mam już kilkanaście lat skrzynkę na WP - wchodzę na nią codziennie…więc wyrzucenie jednego, czy też dwóch spamów do kosza nie jest dla mnie w ogóle uciążliwe.
Mając blokera reklam w przeglądarce sama aplikacja jest czysta i przejrzysta, bez żadnych śmieci.
Nie ma z nią żadnych kłopotów i zawsze działa dobrze.
Nie widzę więc powodów, dlaczego jest tak tutaj krytykowana.
Dla normalnych użytkowników, którzy nie używają jej do jakichś „tajnych” rzeczy i nie mają obsesji „wycieku i sprzedawania danych” jest jak najbardziej do używania.
Gdzie ten „SPAM” - dzisiaj otwarta.

Wiedziałem, że dasz:)

Ja na mailu założonym dla beki mam z 30 spamów rozrzuconych po segregatorze a z 90 w folderze spam jak się mechanizm w końcu nauczył.

Zakładka oferty:


(konto nie widziało prawdziwych maili Rossmann)

obraz
(tam są bardziej świeże)

Niby mógł wyciec z czyjeś poczty jako kontaktowy lub strony podobnej do wyspa gier (taka raczej do wycieku się nie przyzna). Opcjonalnie spam leci na losowe końcówki pasujące do bazy słownikowej - chodzić dziwne bazy zrobili: imieMiastoPL@.

A spamu z końcówką /WP lub /o2 przychodzi nawet po 6 dziennie i od lat trzeba to filtrować czymś poza serwerem WP (admini zablokowali działanie filtrów na tej grupie „tablicy ogłoszeniowej” - najpewniej po 2012 zrobiła tak wielka trójca Polsatowsko-Niemiecka).

Na minus też jest okresowe leżenie i kwiczenie POP3 / IMAP - większa szansa odczytać mail webowo.

Niby mail z supportu wskazuje, że każdemu włączą 1login a usunięcie 1login równe będzie z kasacją konta jaką robiło się innym buttonem:

-jeżeli zostanie usunięte konto 1login od WP to zostanie ono skasowane wraz z kontem WP Poczty/Poczty o2 oraz całą jej zawartością. Korzystanie z WP Poczty/Poczty o2 nie będzie możliwe bez aktywnego 1login od WP.

Na moich mailach ręcznie na 1login.wp.pl się już aktywowało, jeszcze działa mechanizm usuwania bez tracenia maili i daty rejestracji maila ale dalej nie działa pop-up w subdomenie poczta.o2.pl / poczta.wp.pl (więcej klikania w „stresie”, bo coś nie działa) - co daje cień szansy na mniejszą kasację lub mrożenie kont do czasu dopracowania migratora.

Pewnie jak zagląda się na pocztę raz w miesiącu to skrzynka zapchana…
Jak codziennie to nie ma problemu.
Więc dla aktywnych użytkowników problemu ze spamem nie ma.
Dla „niedzielnych” pewnie tak.

Jak mam z 6 „bla bla bla /WP” z datą na 19 kwietnia to raczej trudno je wykasować 18 kwietnia czy 179 dni temu bez wehikułu czasu.

Oferty:

Głowna:

Przy okazji dziwnie wygląda ta godzina jakby próbowali ją niby dopasować pod logowanie…

Nie wiem - ja tam mam jeden, czy też dwa spamy na dzień a i są takie, że nie mam wcale…
Więc, wychodzi na to, że każdy ma według jego aktywności, czy też nie wiem od czego to zależy.
Nie upieram się, że jest ta poczta idealna dla wszystkich, jednak dla niektórych jak na przykład dla mnie jest dobra.
Każdy ocenia według siebie.
Zaznaczasz wszystkie (spam) i za jednym zamachem je usuwasz, więc jest to raczej tylko kwestia tego, czy się chce usuwać, czy też nie ma się na to czasu, czy też ochoty.
Więc sprawa jasna…nie jest ona dla ciebie.

To jest koszmarnie niewygodne.

Jak już pisałem takie poczty są używane firmowo, bo kiedyś były popularne i już zostało i to jest użytkowy koszmar w planie darmowym, maile od klientów mieszają się z jakimś idiotycznym spamem najgorszego sortu, przy długo aktywnych kontach dziennie potrafi być kilka (jeśli nie kilkanaście) spamowych maili.

Na minus też jest okresowe leżenie i kwiczenie POP3 / IMAP.

Prawda.

Wytnij sobie w AdGuard:

forum.dobreprogramy.pl#?#article[data-user-id="203609"] .post-retort:has(img[src*="/-1"][alt=":-1:"])

Po co? Do czego ta odpowiedź?

Do „słabej psychy”.

I hasło do poczty na IMAP/POP3 po aktywacji 2FA można użyć na wielu PC aż nie wycieknie.