A8R32-MVP Deluxe przestaje działać USB

Witam,

Zauważyłem niepokojące objawy występujące w moim kompie: konfiguracja jak poniżej + silent knight II do chłodzenia procka.

Dzisiaj podczas rutynowej pracy, przestał mi działać zestaw bezprzewodowy (Klawiatura + mysz) na USB. Po szybkich oględzinach okazało się, że żaden port USB, nawet na panelu przednim nie działa, zdechły:-(. Po pól godzinnej przerwie wszystko wróciło do normy.

Moje pytanie: czy jest to spowodowane przegrzaniem płyty głównej lub innym problemem??

P.s. dodam, że niekiedy komputer po restarcie nie wykrywa dysku twardego… około 3 razy miesięcznie.

proszę o jakieś sugestie dotyczące mojego przypadku, z góry dziękuje.

Moja wypowiedź co prawda ci nie pomoże, ale napiszę ci że kiedyś miałem identyczną sytuację.

Po kontakcie z supportem sklepu w którym zakupiłem płytę główną otrzymałem zalecenie aby zaktualizować BIOS (link po BIOSu podano mi w mailu).

Po zaktualizowaniu BIOSu płyta główna “umarła”. Okazało się że miły Pan z supportu sklepu podał mi link do złego BIOSu.

Swoją wypowiedzią chciałbym ostrzec innych przez całkowitym zaufaniem do pseudopracowników sklepów internetowych.

P.S. Gwarancji oczywiście mi nie uznali mimo tłumaczenia że płyta padła w wyniku omyłki ich pracownika :-/

a zasilacz? , moze jego to wina?