Abbyy Fine Reader w systemie Windows 8

Dlaczego program ABBYY FineReader 11 działający w systemie Windows 8 konwertuje zeskanowaną książkę jako 4 razy większy plik niż plik po konwersji tej samej książki, tym samym programem pod Windows XP?

Przeniesione z działu System operacyjny Windows 8.

Jeżeli konwertuje je jako obraz to zobacz jaka rozdzielczość jest elementów skanowanych, jeśli za pomocą OCR to nie mam pojęcia. Ewentualnie zabawa writer/word do notatnika i ponownie do writera/worda.

Dzięki za zainteresowanie. konwertuje je z obrazu na tekst. Zdjęcia z których jest konwersja mają tę samą rozdzielczość (są te same). Konwertuje je wprost na pdf, na tekst. Właśnie ja tez nie mam pojęcia w czym może być problem.

Zrób mały test, jedna strona materiału do worda, notatnika i pdf. Być może zapisuje jeszcze jakieś dane.

Revolver0 , pomyślałam w między czasie, że może wprowadziłam Ciebie i czytających w błąd, za co przepraszam. Ktoś zadał mi to pytanie, pokazując mi przy okazji jak może przeszukać wszystkie zeskanowane książki pod kątem jakiegoś tematu, konkretnego wyrazu. Wyobraziłam więc sobie, że muszą być przekonwertowane na tekst. Teraz myśląc o tym, zastanowiło mnie dlaczego dodał, że rozdzielczość jest ustawiona na taką samą. Wiadomo, że z tych samych skanów konwertuje. Więc może jednak do pdf, ale jako obrazy, z taką rozdzielczością, że da się to potem przeszukać poszukując konkretnego wyrazu. Czy jeżeli rozdzielczośc jest ustawiona na taką samą używając Abbyy’ego ( :wink: ) pod Windows 8 i pod XP, może to dawać różne rozmiary plików (aż tak bardzo różne 60 MB / 250 MB)?

Rozdzielczość do przetwarzania ocr powinna być minimum 300dpi, i po przetworzeniu plik wynikowy (pdf bez obrazków/grafiki) aż tak duży być nie powinien. Nasuwa mi się jedno pytanie, czy aby na pewno skanujesz do tekstu, ewentualnie może wszystkie pliki łącznie upychasz, np. z 4/5 książek do jednego dokumentu?