ABC-Wymiana karty graficznej

Witam,

na wstępie proszę o wyrozumiałość i nie pokazywanie mi czegoś w tym stylu :google:

Otóż sprawa przedstawia się następująco: niebawem (jakoś w przerwie świątecznej) będę wymieniał kartę graficzną z Radeona

HD2900XT na HIS Radeona HD4850! Słyszałem, że wymianę karty graficznej można skutecznie przeprowadzić bez potrzeby reinstalowania systemu (tutaj dodam, że obecnie pracuje na XP Home Edition)… Pytanie brzmi: Jak (krok po kroku) przeprowadzić zmianę karty graficznej (zarówno sterów i sprzętu), tak żeby nic się nie namieszało i jakie są wasze cenne porady na ten temat. Potrzebuję waszej pomocy ponieważ samemu w praktyce zmieniałem tylko dyski i karty sieciowe :oops:

Przepraszam, że taki wymagający ten temat, ale wolę 10 razy się zastanowić zanim przystąpię do wymiany!

1.Ściągasz nowe stery do swojego Radka 4850.Aktualnie to 8.12

2.Odinstaluj stare sterowniki.

3.Wyczyść pozostałości po nich np cclener.

4.Wyciągasz starą kartę,wkładasz nową,pamiętaj ze do radka 4850 musisz podpiąć dodatkowe zasilanie.

5.Instalujesz sterowniki do nowej karty.

Reinstalacja systemu nie jest konieczna.

Powodzenia :smiley:

Grunt to spokój serca i duszy…

-nie ma problemów jeżeli ich nie szukamy…

wymiana karty w slocie-sterowniki powinny wykryć nową kartę…

ew restart…

-i wypadało by się cieszyć …

—ale…istnieje 1000 i 1 możliwych powodów ,które wpłyną na rozwój sytuacji

…których prze delikatność nie wymienię -nie chcąc zapeszyć…

…optymistycznie…|| !!

j.w. posty + poczytaj ten temat

http://www.gptyczyn.edomena.pl/mariusz/ … e_garf.pdf

Dzięki wszystkim, jak coś się wam nasunie to piszcie tutaj, ten post będzie mógł się przydać nie tylko mi, ale też innym którzy kartę będą wymieniali :wink:

Generalnie podstawową zasadą przy składaniu komputera to spokój i rozwaga, nie którzy dodatkowo proponują aby przed wsadzeniem łap do obudowy rozładować ładunek elektrostatyczny który może się znajdować na nas, najlepiej do tego służy grzejnik :smiley: Jako osoba która całkiem niedawno składała od podstaw cały komputer powiem, że początki każdy ma trudne, później już jest z górki, sam się bałem składać kompa, a ostatnio nie było problemu, żeby wyjąć całą płyte główną żeby zmienić chłodzenie z boxa na coś wydajniejszego :wink:

Jaki masz zasilacz?

Inna sprawa, że z tym procesorem nawet podkręconym, karta z 4850 nie rozwinie pełnej swojej wydajności, do tego procesora kupiłbym 9800GT i naturalnie podkręcił ostro procesor.

mam Chiefteca 550W, a karta już kupiona, szkoda że teraz się dowiedziałem bo jak pytałem na forum w innym topicu to się dowiedziałem, że proc starczy, a gdzie indziej słyszałem, że nawet bez O/C!

Dobry zasilacz. są oczwyiście lepsze ale ten jest wystarczający.

Co do procesora, nie wiem co za czesiek mógł Ci te bzdury naopowiadać. Widzę że i tak masz podkręcony procesor ale to i tak trochę za mało, niestety od przeszło 2 lat AMD leży i kwiczy w kwestii procesorów. Tragedii nie będzie ale niestety ten procesor będzie trochę dławił wydajność karty, przydałoby się wymienić na Intela E5200 podkręcić do 3,5GHZ i do tego jakąś płytę za ok.200-250 zł. No ale już po ptakach.

Może za rok, ale sytuacja jest gorsza- zeknij tu i pomóż ![-o<