Abit AB9 - komputer się nie uruchamia


(Commosh) #1

Witam

Komputer nie chce się włączyć. Wyglada to tak: wszystkie wentylatory rozkręcają się, ale po kilku sekundach, przestają obracać i znów rozkrecają na krótka chwilę i przestają się obracać. Dzieje się tak kilka razy, aż do momentu, jak komputer przestaje reagować. Nic w międzyczasie na ekranie monitora się nie wyświetla. Komendy POSTu wyświetlają dwie wartości 8.7. (Sprawdzenie napięcia VCore) oraz 9.8. (Wyłączenie zasilacza ATX). Gdzie można szukać przyczyny tego stanu rzeczy? Gdyż nawet nie jestem w stanie wejść do BIOSu.

Dziękuję za wszelka pomoc.

Procesor: Intel Core 2 Duo E4400

Płyta Główna: Abit AB9

Zasilacz: Be Quiet! ES-450W

Pamięć: OCZ 2x1GB PC2-6400 Special Ops Edition


(Kozza) #2

Robiłeś OC procka? Zresetuj ustawienia biosu wyjmując baterie na pare minut albo zworką


(Commosh) #3

Procesor nie był podkręcany. CMOS był resetowany, nawet próbowałem odpalić bez bateryjki. Nadal wygląd to tak samo: Po włączeniu komputera słychać tylko jak wentylatory rozkręcają się, a po kilku sekundach przestają się obracać. Taki cykl powtarza się kilka razy, aż komputer przestanie w ogóle reagować.

Na wyświetlaczu LED na płycie głównej (zgodnie z tym tematem komendy POST), w momencie jak rozruchu, wyświetla się wartości 8.7. (Sprawdzenie napięcia VCore). Natomiast w momencie, jak wentylatory przestają pracować, wyświetla się wartość 9.8. (Wyłączenie zasilacza ATX).


(Kozza) #4

Spróbuj z innym zasilaczem, jak nie to raczej mobo umarło :confused: