Abit An52- Opinie, spostrzeżenia,problemy

Witam, jakiś czas temu dostałem z gwarancji zamiast Abita Kn9, Abita An52,zniesmaczony opiniami o płycie wgrałem nowy bios i zaczołem kręcić. Ku mojemu zdziwieniu płyta zrobiła 320htt i może więcej- Wynik super jak na low end-a oto screen

b9dfd0d396310c64m.jpg

Prosze o pisanie opini i spotrzeżeń na temat tej płyty

Jak to z Abitami, nowy bios, lepsze o/c, na KN9 na początku też narzekano :slight_smile:

Płytka tania, a opinie są różne. Na jednym z for została wręcz “zaszczuta”. ;/ Coraz bardziej przymierzam się do jej kupna (foxcona dobrego ciężko dostać oraz abita Kn9 :frowning: )

Czy Gigabyte GA-M57SLI-S4 nie będzie lepszym wyborem od tego Abita? Bo wacham się między tymi dwoma płytkami :slight_smile: W końcu Gigabyte ma nForce 570 SLI MCP a Abit An52 nForce 520 (chyba gorszy). :shock:

tutaj http://www.pc-treiber.net/jgs_db.php?ac … rags_id=54 jakies testy tego Abita :slight_smile:

Witam!

Też jestem posiadaczem Abita AN52. Jest to dobra płyta, a będzie jeszcze lepsza jeśli wyjdzie do niej porządny BIOS. Chciałem trochę podkręcić mojego Athlona64 X2 3800+ windsor F2. Bez problemów ustawiłem HTT na 250 i uznałem, że tyle mi teraz wystarczy, jednak na takich ustawieniach pojawia się drobny problem. Wszystko jest jak należy dopóki nie włączę w Evereście programu EVEREST CPUID. Po kilku sekundach od jego uruchomienia wskazania czujnika temperatury na procesorze gwałtownie skaczą na 69 *C (normalnie temperatura według czujnika nie przekracza 46*C, niezależnie co robię) i mimo że nic na kompie nie robię takie wskazania utrzymują się dotąd aż zrestartuję kompa. To zapewne jakiś błąd w BIOSie, bo po przywróceniu domyślnych ustawień problem nie występuje. Jeśli następna wersja BIOS rozwiąże tego typu problemy oraz zachowa podatność na podkręcanie będzie to moim zdaniem bezkonkurencyjna płyta w tej cenie.

Pzdr

Jak dla mnie to An52 to godny następca kn9, tylko brak radiatora na mosferach :P, ale płyta do 220zł bezkonkurencyjna, kolejny dobry produkt abita

Witaj

Nie wiem jak to zrobiłeś ale zazdroszczę Ci tego jak wykręciłeś procesor na tym abitcie an52, poniewaz ja próbując od biosu na takim jakim go kupiłem tj… v10 i próbując na v11 i na v12(raz mi się udało wykrecić na mnożniku 10.5 x 230mhz Wyżej ani trochę nie poszedł mizerne oc i zarazem do płaczu… / probowałem jeszcze na v13 nic a nic nie da się po prostu odmawia posłuszeństwa i w ruch tylko i wyłącznie idzie zworka :shock: :shock:

Proceosr mam :

AMD Athlon 64 x2 4000+ Brisbane AM2 BOX

Raz udało sie na tym v12 biosie i już po ptakach, nie da się kompletnie znowu mam 200mhz (standard taktowanie) :frowning: :frowning: :frowning:

Jestem tą płytą główną kosmicznie załamany, mam nadzieję i nie wiem czy można ją mieć że to będzie tak jak z abit kn9 “” i w końcu bios wyjdzie taki że będzie płyta pokazywała rogi…

Co Ty lub inni o tym myślicie ?

:shock: :shock: :shock: