Abit An52- Opinie, spostrzeżenia,problemy


(Kuba Kolodziejczyk) #1

Witam, jakiś czas temu dostałem z gwarancji zamiast Abita Kn9, Abita An52,zniesmaczony opiniami o płycie wgrałem nowy bios i zaczołem kręcić. Ku mojemu zdziwieniu płyta zrobiła 320htt i może więcej- Wynik super jak na low end-a oto screen

b9dfd0d396310c64m.jpg

Prosze o pisanie opini i spotrzeżeń na temat tej płyty


(Michal Kolatek) #2

Jak to z Abitami, nowy bios, lepsze o/c, na KN9 na początku też narzekano :slight_smile:


(E Jacholkowski) #3

Płytka tania, a opinie są różne. Na jednym z for została wręcz "zaszczuta". ;/ Coraz bardziej przymierzam się do jej kupna (foxcona dobrego ciężko dostać oraz abita Kn9 :frowning: )

Czy Gigabyte GA-M57SLI-S4 nie będzie lepszym wyborem od tego Abita? Bo wacham się między tymi dwoma płytkami :slight_smile: W końcu Gigabyte ma nForce 570 SLI MCP a Abit An52 nForce 520 (chyba gorszy). :shock:

tutaj http://www.pc-treiber.net/jgs_db.php?ac ... rags_id=54 jakies testy tego Abita :slight_smile:


(Fsskub) #4

Witam!

Też jestem posiadaczem Abita AN52. Jest to dobra płyta, a będzie jeszcze lepsza jeśli wyjdzie do niej porządny BIOS. Chciałem trochę podkręcić mojego Athlona64 X2 3800+ windsor F2. Bez problemów ustawiłem HTT na 250 i uznałem, że tyle mi teraz wystarczy, jednak na takich ustawieniach pojawia się drobny problem. Wszystko jest jak należy dopóki nie włączę w Evereście programu EVEREST CPUID. Po kilku sekundach od jego uruchomienia wskazania czujnika temperatury na procesorze gwałtownie skaczą na 69 *C (normalnie temperatura według czujnika nie przekracza 46*C, niezależnie co robię) i mimo że nic na kompie nie robię takie wskazania utrzymują się dotąd aż zrestartuję kompa. To zapewne jakiś błąd w BIOSie, bo po przywróceniu domyślnych ustawień problem nie występuje. Jeśli następna wersja BIOS rozwiąże tego typu problemy oraz zachowa podatność na podkręcanie będzie to moim zdaniem bezkonkurencyjna płyta w tej cenie.

Pzdr


(Kuba Kolodziejczyk) #5

Jak dla mnie to An52 to godny następca kn9, tylko brak radiatora na mosferach :P, ale płyta do 220zł bezkonkurencyjna, kolejny dobry produkt abita


(Nafta 2000) #6

Witaj

Nie wiem jak to zrobiłeś ale zazdroszczę Ci tego jak wykręciłeś procesor na tym abitcie an52, poniewaz ja próbując od biosu na takim jakim go kupiłem tj.. v10 i próbując na v11 i na v12(raz mi się udało wykrecić na mnożniku 10.5 x 230mhz Wyżej ani trochę nie poszedł mizerne oc i zarazem do płaczu... / probowałem jeszcze na v13 nic a nic nie da się po prostu odmawia posłuszeństwa i w ruch tylko i wyłącznie idzie zworka :shock: :shock:

Proceosr mam :

AMD Athlon 64 x2 4000+ Brisbane AM2 BOX

Raz udało sie na tym v12 biosie i już po ptakach, nie da się kompletnie znowu mam 200mhz (standard taktowanie) :frowning: :frowning: :frowning:

Jestem tą płytą główną kosmicznie załamany, mam nadzieję i nie wiem czy można ją mieć że to będzie tak jak z abit kn9 "" i w końcu bios wyjdzie taki że będzie płyta pokazywała rogi..

Co Ty lub inni o tym myślicie ?

:shock: :shock: :shock: