Abit ic7-g a Prescott 3.2 Ghz?

Pytanie moje już jest zawarte w temacie.

A mianowicie czy Prescott 3.2 Ghz pójdzie na płycie Abit ic7-G ??

Oczywiście mowa o sockecie 478 :wink:

Z tego co napisane wychodzi że nie. Choć w internecie znalazłem opinie że 3.2 Ghz powinno ruszyć.

A sprawa jest taka że zrobiłem już taki zestaw, ale niestety komp startuje po czym następuje zawiecha w Biosie po jakiejś pół minuty a winda w ogóle nie startuje. Może po prostu nie współgrają i nie da rady by razem to chodziło lub to kwestia może zworków. Nie wiem dlatego wolę zapytać bo jestem zielony.

Chciałem wejść na stronę Abita i sprawdzić ale nie wiem czemu ale nie mogę znaleźć takiej strony już :(.

Pomocy please

Pozdrawiam

tak pójdzie, jeśli chodzi o stronkę to bardzo prosto znaleść dowolną wg. szablonu (na google) nazwa firmh +website - to tyle

Tak tylko chodzi o to że kiedyś wchodziłem na stronę www.abit.com.tw a teraz za Chiny ludowe nie mogę :(. Nie może znaleźć strony. Nie wiem co jest.

Jeśli piszesz że pójdzie to czym może być spowodowany ten objaw zawieszania po założeniu procesora??. Procesor ładnie wykrywa. Po czym jest komunikat w stylu. CPU is unworkable please check cpu soft menu. Coś w tym stylu jest napisane :). Ale gdy w chodzę w bios (nawet jeśli nie wejdę to też) następuje po 30 sekundach zawiecha i nic nie mogę zrobić tylko reset.

W czym tkwi problem?? :slight_smile:

A w książeczce napisane jest że Supports Intel Pentium 4 Socket 478 processor with 800Mhz, 533MHz, and 400 MHz (for Northwood only) system data bus. Northwood only gdy zobaczyłem to już się przestraszyłem ale w internecie znalazłem że to chodzi tylko o 400Mhz. A więc 800 MHz i 533MHz powinno swobodnie pójść??.

Nie wiem co jest grane. Może to być kwestia Biosu??

w starej wersji biosu, zaktualizuj, strona abita jest aktualnie offline

A może wraz z zaprzestaniem produkcji płyt zlikwidowali też stronę :)??

Masz może pomysł z jakiej stronki wziąć teraz bios do tej płyty??

Abit to duża firma, raczej nie ma mowy o zamknięciu…

Co do Biosu to mam taki Typ BIOS’u Award (12/28/04)

Ale nie wiem czy on by miał być za stary na ten procesor??

Ale jeśli to skąd teraz pobrać nowszą wersję??

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&o … ios+update

próbuj ale linki prowadzą to stron abita a te są offline…

Dostałem te linki

http://drivers.softpedia.com/get/BIOS/A … s-28.shtml

http://www.opendrivers.com/driver/22049 … cb-1.0-1.1-bios-2.8-free-download.html

Ale z tego co widzę to jest to samo co mój więc kaplica chyba :(.

Także nie wiem co robić

popchnąć na allegro płytę ram i procka - złożyć coś pod x2 AMD.

Dzięki :slight_smile: Ale jak już miałbym składać nowy to coś porządnego a tu wydatek 2 K.

Także brak pomysł co z tym moim złomem zrobić i jaka może być przyczyna??

wstrzymaj się może strona abita ruszy :P.

No No :slight_smile: Ale coś mi się zdaje że po prostu nie obsługuje prescotta. I tu lipa. No nic moja strata.

na tańszej wersji is7 bawiłem się z tym prescotem kiedyś nie było problemów, na pewno obsługuje ic7 to najlepsza płyta jaka wyszła pod 478.

Hmm to zgłupiałem :). Spróbuję jeszcze zrobić clear CMOS bo tego nie robiłem jeszcze teraz mnie tknęło :stuck_out_tongue: . Myślisz że może to coś pomóc??

może…

Zrobiłem reset ale niestety nic to nie dało. Nadal zaraz po odpaleniu kompa jest zawiecha. Nawet nie mogę w Biosa wejść. Nie wiem teraz czy oddawać proca bo jest walnięty czy po prostu ta płyta jednak tego nie obsługuję. Co by jednak dla mnie było dziwne. Bo jak napisałeś to bardzo dobra płyta była i jest nadal pod 478.

jak masz wątpliwości co do obsługi procków prescott przeczytaj reckę :

http://pclab.pl/art3510.html

być może proc uwalony, choć to też było by zjawiskowe zdarzenie gdyż te proce nie padały.

Tak czytałem już, dzięki. Napisałem do sklepu z Allegro i im odeśle. Zresztą nie mają wyjścia. Nawet przy dobrym towarze jest 14 dni na zwrot. Niech go sprawdzą i będę więcej wiedział. Ale chyba i tak wezmę 2 procek z jądrem Northwooda 3.0 Ghz bo nie chce znowu mieć takiej samej sytuacji.