Abit IP35 - ccmos error

Mam problem z plyta główna Abit IP35. Kupilem nowe podzespoly zeby złożyc kompa ale cale szczescie udaremnia mi plyta głowna ktora od poczatku zaczla robic problemy.

Głowne podzespoły to:

  • Abit IP35

  • Intel Core 2 Duo 4500

  • 2GB Corsair 6400C4 4-4-4-12

  • 250GB Seagate

  • Zasilacz Corsair VX450W

Po pierwszym starcie komp wyłączył się i włączył, już wtedy mialem podwyższone ciśnienie (ale to podobno normalne po zmianach ustawień w biosie lub po odłączeniu zasilania) …aha bios mialem nr.13. Wszystko bylo ok az dopoki postanowilem zrobic backup partycji systemowej programem Nort. Ghost 2003. (Program tworzy backup pod DOS’em) Takze program zrestartował kompa i zaczal sie ladowac w biosie ale niestety nawet nie zastartował bo wyskoczyła wiadomośc ze nie moze znalezc wirtualnego dysku…cokolwiek to znaczy…Wiec reset’nąłem kompa i wtedy zaczeły sie problemy. Komputer załączyl sie ale nic wyswietlił tylko zaczał piszczec. Głosniczek podawal pojedyncze powtarzajace sie dlugie sygnaly. Wiec postanowiłem resetnąc CCMOS’a. Po wyczyszczeniu pamieci, po starcie zaczał podawac :

CPU Unworkanable …

No to pomysłałem ze to moze byc powód ten nieszczenej werji biosa nr.13. Zrobilem upload z poziomu systemu do werji nr.15. I po ponownym włączeniu kompa zaczał wyskakiwac komunikat:

ccmos checksum error - default loaded. I moja pamięc zaczął rozpoznawac jako DDR2 666. (Mam DDR2 800Mhz)

Nie wiem juz co robic. Prosze o pomoc !

A do wersji nr 14 próbowałeś zaktualizować ale wydaje mi się że uszkodziłeś pamięć biosu czli płytka idzie na gwarancje :slight_smile: Wymiana bateri, czyszczenie zworką nie pomaga ? No widać że tak i to raczej trwałe uszkodzenie. U kuzyna padł komp podobnie i tylko zaprogramowanie biosu pomogło

Siuter

,Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A jak zaprogramowac taki bios? Czy lepeij moze oddac do serwisu - płyta jest na gwarancji.