ABIT IP35-E Onboard Indicators

Witam,

W trakcie instalacji systemu zapaliła się (chyba, bo wcześniej nie zwróciłem na to uwagi) na czerwono dioda 5VSB i nie mogę dokończyć instalacji. Wygląda mi to na jakiś problem sprzętowy, tylko nie wiem jaki:( Wg opisu z instrukcji: this LED lights up when power supply is connected with power source. Tyle, że nic o kolorze nie pisze, zwłaszcza że druga (VCC) świeci na zielono.

Sprzęt składany w serwisie, więc powinno być OK.

wedle opisu informuje iż zasilacz jest podłączony do źródła zasilania… czym objawia się ta niemoc instalacji systemu ?? bluescreen ?? instalator staje ??

Posiadam ABIT IP35-E u mnie tez się świecą dwie diody jedna czerwona druga zielona. Też miałem kłopoty z zainstalowaniem Windowsa pomogło przełączenie dysku i napędu pod Sata 5 i Sata 6 na płycie głownej.

Standardowo na dysku była Vista (choć wyraźnie zaznaczyłem, że chcę kompa bez systemu), zacząłem instalację linuksa i tu zaczęły się problemy-albo instalator wywala błędy, albo wiesza się w trakcie. Próbowałem w desperacji różnych distro, udało się zainstalować jedynie Mandrivę ale i tak zawiesiła się po restarcie. Þłyty sprawdzone, nie mają błędów, sumy kontrolne też się zgadzają.

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 19:19 został dopisany post przez IrasB

Dysk mam pod SATA 2, spróbuję sposobu wg Tajemniczy. Dam znać jak coś ruszy.

Jaka pamieć ram(firma, pojemność) na jakie napiecie jest ustawiona w biosie?

Sprawdź czy napewno jest ok. dodaj 0,1V na ramie, 0,05V na chipsecie i tyle samo na rdzeniu procesora tak na wszelki wypadek. Sprawdź też czy w hdd nie ma czasem podłączonej zworki przestawiającej go w tryb sata 1, no w biosie pogrzeb czy dobrze kontroler sata jest ustawiony.

@Tajemniczy

Masz u mnie duże piwo, wystarczyło przełączyć na sata 5 i wszystko hula. Jeszcze tylko muszę skonfigurować neta i będzie OK.

Pozdrawiam.

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 22:27 został dopisany post przez IrasB

@simsczak

Tytułem komentarza…

Instalacja systemu zajęła mi 10 minut, po restarcie nie potrzebuję żadnych sterów i mam właściwie całe oprogramowanie… Nie oceniaj linuksa na podstawie krótkiej przygody z mandrivą:)