ABIT IP35-E problemy

Witam, ostatnimi dniami dostałem zestaw komputerowy oparty na wyżej wymienionej płycie Abita. Po wielu próbach wgrania różnego rodzaju biosu, od V15 do V17

jestem już wystarczająco podirytowany aby odesłać tą płytę. Z początku komputer uruchamiał się, ale dopiero za drugim lub trzecim razem. Wyczytałem na forum, że flash biosa pomoże. Oczywiście spróbowałem, wrzuciłem V15. Oczywiście wszystko poszło bez zarzutów, próba zboot’owania. Komputer sie nie podnosi :confused: Po ręcznym resecie wystąpił “CMOS check sum error - Deflauts loaded…”. Przywrócenie domyślnych nie pomaga. Wkońcu po kilku resetach uruchomił się. Nie pozostało nic innego jak tylko spróbować kolejny. Problem sie powtarza. Stąd moje pytanie. Czy wszystkie te płyty ABIT’a mają takie problemy ? Czy inni mają coś podobnego ? Bez żadnego oc, wszystko standardowo poustawiane. Specyfikacja komputera:

Abit IP35-E

Intel Dual Core E2160

GeForce 8800GT 512mb

Patriot 2x 2gb CL4 LLK

Seagate 250GB 16mb

OCZ Stealthxstream 500W

Pozdrawiam

Pewnie jest uszkodzona

btw. Patrioty LLK z Abit Ip35-E mogą sie gryźć. Dużo opinii jest na necie.

Sam posiadam Abita IP-35E i pamięci PATRIOT LLK i u mnie wszystko pięknie śmiga, komputer z podpisu. Poniżej zdjęcie taktowania pamięci:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5f80f394ef4fd246.html

Jeśli chodzi o odpalanie kompa to u mnie jest wszystko normalnie, tylko jeśli wprowadzam jakieś zmiany w biosie jest tzw podwójny start lecz czytałem że to normalne dla tej płyty głównej. Mam wgrany najnowszy BIOS V17

ja mam dokladnie taki sam komp jak ty i jak robilem update biosu to potem resetowalem go zworka cmos

Mati_90: występowały te same objawy ? czy wyeliminowałeś jakoś tego dualboot’a ? jakie OC ?

dualboota eliminuje nowy bios. Jest to przypadłość tej płyty.

dualboota nie da sie wyeliminowc, a OC narazie na poziomie 3ghz, przy napieciu z defa 1,325 na 1,365

Da się wyeliminować nowym biosem na tyle że podczas uruchamiania go nie ma, ale jest gdy się odłączy od prądu.

Hmmm, podniosłem FSB do 333, dałem napięcie 1,345V i timingi 4-4-4-12, a i komp przy restarcie uruchamia się czasem za 4-5 razem dopiero. Czy to wina płyty czy OC ? Może podnieść jeszcze napięcie ?

a właśnie, dlaczego i CPU-Z i Everest pokazują mi mnożnik 6, skoro w biosie ustawione jest 9?

bLn , Zablokuj mnożnik i napięcie opcje od tego są w biosie

C1E and EIST

spoko, z mnoznikiem sie uporałem. A co z resztą? :slight_smile: