Abit NF7 ver. 2 - procesor do niej

Witam, chciałbym zasięgnąć porady w pewnej kwestii.

Otóż niedługo wejdę w posiadanie płyty Abit NF7 ver.2. Chciałem dowiedzieć się, jakim optymalnym procesorem mógłbym uraczyć ów socket A. Co dla mnie jest ważne:

- przede wszystkim temperatura. Mój obecny Palomino to kaloryfer, w ogóle wśród procesorów AMD… jakich mało. Ma dobre chłodzenie, cyrkulację a temperatura oscyluje w granicach 50-56 stopni, w stresie do 60.

  • aby był w miarę szybki, nie w sensie mocy przeliczeniowej, ale faktycznej (chodzi o komfort i stabilność pracy)

  • no i cena (jak zwykle - im mniej tym lepiej, ale bez przesady :wink: - absolutne max. to 250zł)

Mam możliwość od znajomego mojego najserdeczniejszego (:lol!:slight_smile: odkupić Athlona XP 2500+ na jądrze Barton. Mógłbym go wówczas podkręcić lekko. Tylko, czy jest to dobry wybór? Czy raczej jakiś Sempron?

P.S. Proszę nie podejmować polemiki na temat zmiany platformy ani płyty.

Mówią że CPU super do OC.

http://www.frazpc.pl/artykuly/163/AMD/Athlon/XP/2500+

Widzę, że temperatura w testach tego Bartona jest na dobrym poziomie: idle - 41, stres - 46 stopni.

Wygląda okej. A może ktoś uważa, że jest lepsza i wydajniejsza alternatywa?

2500+ bardzo dobrze się kręci, sam miałem go z 1833Mhz na 2200 wykręcone bo więcej nie potrzebowałem

a ja nawet z niego korzystałem… super procek… tylko nie kręciłem go bo ni emiałęm na czym (zasilacz :confused: ) ale kolega wykręci go jakos wysoko… ale ja wysoko to nie pamietam. Ale przyrost był znaczny :smiley:

Sądzę, że mimo wszystko na zasilaczu Chieftec 400W da sobie radę…

Powinien… :wink: