Abit NF7 ver. 2 - procesor do niej

(squeet) #1

Witam, chciałbym zasięgnąć porady w pewnej kwestii.

Otóż niedługo wejdę w posiadanie płyty Abit NF7 ver.2. Chciałem dowiedzieć się, jakim optymalnym procesorem mógłbym uraczyć ów socket A. Co dla mnie jest ważne:

- przede wszystkim temperatura. Mój obecny Palomino to kaloryfer, w ogóle wśród procesorów AMD... jakich mało. Ma dobre chłodzenie, cyrkulację a temperatura oscyluje w granicach 50-56 stopni, w stresie do 60.

• aby był w miarę szybki, nie w sensie mocy przeliczeniowej, ale faktycznej (chodzi o komfort i stabilność pracy)

• no i cena (jak zwykle - im mniej tym lepiej, ale bez przesady :wink: - absolutne max. to 250zł)

Mam możliwość od znajomego mojego najserdeczniejszego (:lol!:slight_smile: odkupić Athlona XP 2500+ na jądrze Barton. Mógłbym go wówczas podkręcić lekko. Tylko, czy jest to dobry wybór? Czy raczej jakiś Sempron?

P.S. Proszę nie podejmować polemiki na temat zmiany platformy ani płyty.

(JNJN) #2

Mówią że CPU super do OC.

http://www.frazpc.pl/artykuly/163/AMD/Athlon/XP/2500+

(squeet) #3

Widzę, że temperatura w testach tego Bartona jest na dobrym poziomie: idle - 41, stres - 46 stopni.

Wygląda okej. A może ktoś uważa, że jest lepsza i wydajniejsza alternatywa?

(Drojek15) #4

2500+ bardzo dobrze się kręci, sam miałem go z 1833Mhz na 2200 wykręcone bo więcej nie potrzebowałem

(McDracullo) #5

a ja nawet z niego korzystałem.. super procek.. tylko nie kręciłem go bo ni emiałęm na czym (zasilacz :confused: ) ale kolega wykręci go jakos wysoko... ale ja wysoko to nie pamietam. Ale przyrost był znaczny :smiley:

(squeet) #6

Sądzę, że mimo wszystko na zasilaczu Chieftec 400W da sobie radę...

(McDracullo) #7

Powinien... :wink: