AbiWord - błąd w czasie importowania pliku

Witam. Miałam plik w Abiwordzie , liczący około 25 stron. Podczas pisania komputer się wyłączył , po ponownym uruchomieniu i próbie włączenia pliku wyskakuje błąd : ,błąd w czasie importowania pliku" i zamiast mojego dokumentu otwiera się czysta karta. Plik ważny 211 kb, czyli tyle , ile przed awarią. Czy jest jakiś sposób na odzyskanie tego tekstu ? Jeśli tak , prosiłabym o pomoc.

Dodane 22.03.2011 (Wt) 16:18

Nikt nie potrafi pomóc ? To naprawdę ważne dla mnie.

Hej,

:arrow: A próbowałeś plik otworzyć innym programem - na przykład WordPAd’em albo Notatnikiem?

:arrow: W jakim rozszerzeniu zapisywałeś plik w AbiWord’zie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję,że ktoś się tu odezwał :wink:

Tak , próbowałam, niestety bez skutku - nadal białe tło .

Plik zapisany był w .abw

Hej,

Spróbuj utworzyć kopię pliku i zmienić w nim rozszerzenie na txt. Po otworzeniu pliku nadal pojawia się białe tło? Jaki rozmiar ma plik skopiowany?

Jeszcze jedno. Z tego co widzę, w AbiWord’zie jest opcja wyboru wersji pliku - Narzędzia -> Wersje -> Wybierz wersję. Co pojawia się po załadowaniu uszkodzonego pliku?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po skopiowaniu i zmienieniu pliku na txt nie dzieje się nic - nadal otwiera się białe tło , z tym , że suwak wygląda, jakby tego tekstu było dużo (a go nie ma ) . Ma wciąż 211 kb.

Gdy wybieram wersje nie dzieje się nic, tło nadal białe - dostępna jest wyłącznie wersja z identyfikatorem 0.

Hej,

A przeglądałeś końcówkę i środek pliku? Może coś tam jest?

Oznacza to, że wszystko zostało nadpisane w chwili awarii. Ewentualnie możesz spróbować otworzyć plik w Excelu - być może program podejmie próbę importu i prze-konwertowania danych.

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety to nic nie dało. Mam Windows Vista Home Premium (32-bitowy)

Hej,

Miałem nadzieję, że odpowiedzią będzie Windows 7 - wtedy można by podjąć próbę systemowego przywrócenia poprzedniej wersji pliku. W Vist’cie to raczej niemożliwe.

Ostatnie, co przychodzi mi na myśl, to uruchomienie pliku w najnowszej wersji programu. Z jakiej wersji AbiWord’a obecnie korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Z wersji 2.8 , to chyba najnowsza. Czyli mówiąc szczerze,to raczej nie ma możliwości odzyskania tego ?

Hej,

Obawiam się, że niestety tak. Ewentualnie można spróbować programowego odzyskiwania danych przy pomocy na przykład Recuva. Być może wcześniejszy plik był zapisywany w nieco innym miejscu na dysku, przez co może odzyska się jego zawartość.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie dało to nic. Cóż , najbardziej zależało mi na ostatnich kilku stronach , będę musiała napisać to od nowa. Dziękuję ci bardzo za pomoc.

Hej,

Zatem wykorzystaliśmy chyba wszystkie pomysły, które zrodziły się w mojej głownie. Szkoda tylko, że nie dało to pożądanego efektu.

Na przyszłość warto zapisywać efekty pracy na przemian w dwóch różnych plikach. W przypadku uszkodzenia przy zapisie, zawsze zostanie drugi…

Pozdrawiam,

Dimatheus