AbiWord - wersja portable- instalacja

Witam :slight_smile:

Ponieważ mam problem z instalacją AbiWord-a pobrałam wersje portable zanim nie rozwiążę problemu z wersją instalacyjną na dysku.

Co dalej z plikiem wersji portable ,który jest zapisany , by zadziałał z pendraka ?

dzięki za poradę :wink:

Rozpakować archiwum (jeżeli takowe jest) po czym uruchomić plik abiword.exe lub podobny :wink:

Po pobraniu musisz uruchomić instalator,

wskazać ścieżkę instalacyjną na pendrive,

a następnie uruchomić z pendrive AbiWordPortable.exe

Karol

Karol - czyli uruchomić kreatora instalacji tak jak w normalnej wersji, tylko na etapie miejsca zapisu wskazać dysk F:\ ?

Coś mi się obiło o oczy, że wersja portable nie wymaga instalacji, dlatego pytam ( bom zielona :frowning: )

A jeśli będę pisać tekst czy będę chciała otworzyć doc. to podłączywszy pendraka wystarczy kliknąć w aplikację ? :wink:

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Tak, dokładnie :wink:

  1. Uruchamiasz pobrany program instalacyjny np.: AbiWordPortable_2.8.2.paf.exe

  2. Pokazuje się okno z wyborem wersji językowej -> Wybierasz ojczysty.

  3. Dalej -> i w oknie gdzie wybierasz ścieżkę wskazujesz właśnie F:\

oraz podajesz katalog (czyli cała ścieżka instalacyjna może tak wyglądać

F:\AbiWordPortable )

  1. Po instalacji wchodzisz na pendrive i uruchamiasz program klikając dwa razy na AbiWordPortable.exe

Wersja portable ma to do siebie, że przechowuje informacje konfiguracyjne w tym katalogu,

w którym została zainstalowana, zamiast w katalogu profili użytkownika czy rejestrze

systemu.

Mam nadzieję, że pójdzie bez problemu :wink:

Karol

Przeprowadziłam wszystko prawidłowo, zresztą kreator instalacji poprowadził za rękę. :smiley: Pamiętałam o ścieżce dostępu, zapisał w F:. po klik. na niego pokazuje się folder AbiWordPortable. Kliknąwszy na niego pokazują się foldery (5) ale tylko z ikoną AbiWordPortable (PortableApps.com) otwiera okno programu.Co prawda exe znajduje się m.inn w folderze App ale on nie otwiera programu.

Zapisany tekst (nie w abi a Microsoft doc - by móc go otworzyć w innym komputerze czy wydrukować, jak kiedyś )owszem , zapisuje się w Moich Dokumentach ale otwarcie go pokazuje pustą kartkę Abi-ego #-o Pozostałe dokumenty zapisane kiedyś tak samo również otwiera jako puste. :o

Zanim zdecydowałam się na wersję portable namęczyłam się z normalna instalacją, która z kolei otwierała dok. w formacie WordPad-a.Teraz również chciał się otworzyć w tym programie i zmieniłam, by dok. tego typu otwierał w Abi-m.No i otwiera ale kartka pusta. Co mnie zastanawia, że robiłam kilka prób, i dokumenty numerowane były 1,2,3… a po otwarciu zawsze wychodzi “Dokument_0 AbiWord”.

Kurczę, może jestem nieco zielona ale już raz obsługiwałam ten program, sama instalowałam, wszystko było OK. Teraz nie mogę sobie poradzić z najprostszym zadaniem. :frowning:

Czy przychodzi ci coś do głowy ? Jakieś sugestie ?

Toshiko, może się tak dziać ze względu na nieprawidłowe formatowanie

dokumentów, którymi dysponujesz

Dla porównania próbowałem poprzez tradycyjne “Plik->Otwórz” otworzyć

dokument typu xml (niepoprawny)

i AbiWord się właśnie tak jak u Ciebie zachował, spróbował utworzyć nowy dokument,

jak wywołałem jeszcze raz z poziomu tego nowo utworzonego dokumentu

“Plik->Otwórz” to dopiero wtedy został wyświetlony komunikat

że nastąpił błąd podczas importu pliku.

W przypadku Twoich dokumentów może być podobnie.

Spróbuj w takim razie OpenOffice Portable, zdecydowanie stabilniej działa

niż AbiWord, co prawda, ma trochę większe zapotrzebowanie na pamięć.

Karol

p.s. U mnie AbiWord Portable przy otwieraniu dokumentu OpenOffice, pomimo zainstalowanej

wtyczki, odmówił posłuszeństwa :stuck_out_tongue: